Сеітаблаєв озвучить аудіоверсію книги «Справа Василя Стуса» | QHA media
24 Жовтня 2020, 17:04

Сеітаблаєв озвучить аудіоверсію книги «Справа Василя Стуса»

Закрити

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» буде переведена в аудіоформат. Про це повідомила директорка і засновниця видавництва Vivat Юлія Орлова на своїй сторінці у Facebook.

Орлова зазначила, що створення аудіокниги відбувається у співпраці з аудіокнигарнею «Абук».

Книга на 80% складається з архівних документів. Деякі з них важко сприймати на слух, тому ми адаптуємо аудіоверсію і дещо скоротимо її. Але будьте певні — найважливіше точно буде озвучено, — написала вона.

Як виявилося, основним читцем книги для аудіоформату буде український режисер і актор кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв.

Як повідомляли «Кримські новини», суд першої інстанції задовільнив позов в минулому адвоката Василя Стуса, а наразі нардепа від партії «Опозиційна платформа — за життя» Віктора Медведчука і заборонив розповсюдження тиражу книги журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Під час судового засідання під будівлею суду в цей час проводилася акція протесту.

Після оголошення рішення суду книгу «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані розкупили за лічені години у видавництві, і в решти дистриб’юторів.

Зазначимо, що в епізодах книги, які хоче вилучити Віктор Медведчук, Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт і 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.

Дивитись ще: