«SCA розширить південний відрізок Суецького каналу» — Рабіє

Новини України та світу
Ірина Требунських
12 Травня 2021, 12:25
Голова SCA Усама Рабіє. Фото: Reuters
Ірина Требунських
12 Травня 2021, 12:25

Після того, як контейнеровоз Ever Given сів на мілину і заблокував Суецький канал на шість днів, водний шлях вирішили розширити. Про це розповів голова управління Суецького каналу (SCA) Усама Рабіє, передає Reuters.

Розширюватимуть власне південний відрізок Суецького каналу.

SCA планує розширити південний 30-кілометровий відрізок водного шляху між містом Суец та районом Гірких озер на 40 метрів на схід, — уточнив Рабіє.

Друга смуга каналу, яка відкрилася у 2015 році на північ від Великого гіркого озера, буде розширена на 10 км з південного боку озера, щоб досягти загальної довжини 82 км і дозволити пройти більшій кількості кораблів.

Президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі у свою чергу вказав, що проєкт розширення потрібно завершити щонайбільше за 24 місяці.

Нагадаємо, контейнеровоз Ever Given прямував за маршрутом Китай — Роттердам. Судно довжиною 400 метрів 23 березня сіло на мілину і стало поперек Суецького каналу, який з’єднує Середземне і Червоне море.

Вже 29 березня судно вдалося розблокувати і повернути вздовж Суецького каналу.

Як повідомляли «Кримські новини», економічний суд міста Ісмаїлія (Єгипет) оштрафував власника судна Ever Given на 900 мільйонів доларів.