СБУ затримала провокатора, який за завданням Росії закликав до терактів в День Гідності та Свободи. Йому загрожує до п'яти років | QHA media
ВІДЕО
20 Листопада 2019, 16:23

СБУ затримала провокатора, який за завданням Росії закликав до терактів в День Гідності та Свободи. Йому загрожує до п'яти років

Закрити

Сьогодні, 20 листопада, СБУ повідомила про затримання чоловіка з міста Кам’янське Дніпропетровської області, який за завданням спецслужб Росії публічно закликав до вчинення терористичних актів в День Гідності та Свободи, який відзначатиметься завтра, 21 листопада.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За задумом спецслужб РФ, дії провокатора мали створити інформаційний фон для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні напередодні та під час святкування. У разі здійснення будь-яких реальних провокацій або заворушень російські ЗМІ були готові поширити інформацію про їх організацію саме учасниками патріотичних організацій та рухів. Це мало негативно вплинути на міжнародний імідж України у світі, – йдеться в повідомленні.

Оперативники і слідчі спецслужби встановили, що чоловік був залучений до співпраці представником інформаційної групи «Сапфір», створеної Головним управлінням Генштабу ВС РФ (тепер так називається російське ГРУ прим. ред.)

На співпрацю він погодився з ідеологічних міркувань.

За завданням кураторів провокатор від імені проукраїнського активіста зареєструвався в соцмережах. Напередодні Дня Гідності та Свободи він почав розміщувати заклики до вчинення терористичних актів в містах України, зокрема в Києві, Дніпрі, Харкові та Одесі.

Слідчі провели обшук за адресою проживання зловмисника та вилучили комп’ютерну техніку, на якій зберігаються докази, необхідні для досудового розслідування.

За скоєний злочин передбачена стаття 258 частина 2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту) Кримінального кодексу України. Обвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років.

Дивитись ще: