СБУ затримала агентів ФСБ, які збирали інформацію про забезпечення ЗС України

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
12 Лютого 2021, 12:36
Тетяна Нікішина
12 Лютого 2021, 12:36

Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) викрила двох українців, яких завербувала ФСБ Росії, щоб вони збирали таємні дані щодо боєготовності та забезпечення Збройних сил України (ЗСУ).

Про це повідомляє пресцентр спецслужби.

Оперативники спецслужби задокументували, що агентам поставили завдання отримати секретні документи. Зокрема, про ефективність застосування нових зразків озброєння та військової техніки Збройних сил України під час проведення АТО/ООС. Вони також мали дізнатись про перспективи оснащення та переозброєння частин і підрозділів української армії. Для виконання завдання агенти ворожої спецслужби намагалися за гроші завербувати розвідника однієї з військових частин, — йдеться у повідомленні.

Слідчі та контррозвідники затримали агентів під час контрольованої передачі «таємних» документів та спроби їхнього переправлення російським кураторам.

Щодо викритих агентів ФСБ РФ здійснюються процесуальні заходи за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Як повідомляли «Кримські новини», контррозвідники Служби безпеки України викрили та затримали агента ФСБ РФ, який збирав секретні відомості, що становлять державну таємницю в оборонній сфері.