СБУ викрила агентурну мережу спецслужб Росії в Telegram

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Лютого 2021, 16:10
Ірина Требунських
01 Лютого 2021, 16:10

Українські кіберфахівці викрили мережу Telegram-каналів, які працювали на замовлення спецслужб Росії. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Ця мережа створена «головним центром спецслужби головного управління Генштабу Збройних сил Росії». Серед агентів виявилися активісти так званої «руської весни» з Харкова та Одеси, які наразі перебувають на території Придністров’я, а саме так званої «ПМР», що контролюється Росією.

Агентська мережа створила низку політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів, серед яких «Чорний квартал», «Днепр live», «Легитимный» та інші.

«Менеджерував» в агентурній мережі один з організаторів масових заворушень під час одеського «антимайдану». Його розшукують правоохоронці за кількома статтями Кримінального кодексу України і заочно оголосили підозру про держзраду.

Також ідентифіковано півсотні замовників, які перерахували кошти за публікацію матеріалів на цих Telegram-каналах. Транзакції за публікації проводили через спільників, які відкрили рахунки в українських банках для отримання «гонорарів». Потім виконавці конвертували гроші та переводили у Молдову, Росію чи самопроголошену «ПМР».

Матеріали у Telegram-каналах направлені на створення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації. Ключовим завданням була дискредитація органів держвлади, штучне створення соціальної напруги та протестних настроїв серед громадян, — йдеться в результатах експертизи.

Також у Києві затримали одну з ключових фігуранток провадження. У неї вилучено електронний носій з персональними даними великої кількості співробітників правоохоронних органів. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомлено про підозру у держзраді.

Нагадаємо, Служба безпеки виявила в чотирьох областях України керовану з Росії мережу інтернет-агітаторів, які вели деструктивну діяльність і просували антиукраїнські ідеї.

Як повідомляли «Кримські новини», СБУ впродовж 2020 року затримала 11 російських агентів та припинили діяльність чотирьох агентурних мереж в Україні.