СБУ встановила, як російські спецслужби намагалися впливати на вибори в Україні | QHA media
18 Липня 2019, 14:23

СБУ встановила, як російські спецслужби намагалися впливати на вибори в Україні

Закрити

Сьогодні, 18 липня, СБУ опублікувала інформацію про спробу спецслужб Росії дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні та вплинути на хід і підготовку до позачергових парламентських виборів.

Відзначається, що від початку цього року за завданням представника російських спецслужб жителька Дніпра створила і здійснювала адміністрування спільнот у заборонених російських соцмережах.

За даними СБУ, за гроші жінка публікувала і розміщувала на ресурсах статті, які виправдовували збройну агресію РФ проти України і політику Кремля на міжнародній арені, незаконну анексію Криму, а також популяризували терористичні організації «Д/ЛНР».

Також в СБУ додали, що жінка отримувала публікації у тому числі з російських пропагандистських ресурсів і сайтів бойовиків ОРДЛО.

Після оголошення позачергових парламентських виборів адміністратор отримала з Ростова-на-Дону чергове завдання: створити в українському сегменті Мережі інтернет сайти з фейковою інформацією про політичні партії та кандидатів у нардепи, — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що серед поширюваних матеріалів містилися публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу і захоплення державної влади.

Зараз відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 109 Кримінального кодексу України (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій) і проведено обшук за місцем проживання жінки.

СБУ вилучила комп’ютерну техніку і засоби зв’язку, які містять докази протиправної діяльності підозрюваної.

QHA media повідомляло, що 8 травня співробітники СБУ затримали у Києві проросійського пропагандиста, який за завданням кураторів з Росії готував і поширював в інтернеті антиукраїнські інформаційні матеріали, які закликали до безладів на День перемоги.

Дивитись ще: