СБУ встановила особи ще вісьмох найманців ПВК «Вагнера» і оприлюднила фото злочинців | QHA media
26 Квітня 2019, 14:56

СБУ встановила особи ще вісьмох найманців ПВК «Вагнера» і оприлюднила фото злочинців

Закрити

Служба безпеки України встановила особи сімох українських найманців і одного російського у складі так званої «приватної військової кампанії Вагнера».

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Встановлено нові докази вербування найманців з числа громадян України — учасників незаконних збройних формувань на Донбасі та їхнє переправлення до Сирії кораблями ВМФ РФ для участі в бойових діях у складі позаштатного підрозділу російської військової розвідки ПВК «Вагнера». При цьому отримані дані вчергове наочно викривають брехню вищого командування Збройних сил Росії, — йдеться у повідомленні.

Ідентифіковано особи восьми найманців, які влітку 2016 року були доправлені у Сирію на великому десантному кораблі «Цезар Куніков» Чорноморського флоту РФ.

«Усі найманці входили до складу ротної тактичної групи (РТГр) «Карпати» ПВК «Вагнера», також відомої як РТГр «Весна» за позивним її командира — громадянина Росії Олексія Дмитрієва, 16.11.1977 р.н..», — повідомили в СБУ.

№1 — так званий «отаман козачого союзу області війська Донського (КСОВД)», 52-річний громадянин України Юрій Сафоненко на прізвисько «Батя».

№2 — «осавул і заступник отамана КСОВД, депутат парламенту ДНР», 43-річний громадянин України Олексій Богданов на прізвисько «Сєня».

№3 — «командир взводу загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України
Сергій Ященко, 04.10.1972 р.н., Прізвисько «Ящір»

№4 — боєць загону «КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Артем Шепель, 24.01.1989 р.н.

№5 — боєць загону «КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Євген Майоров, 21.08.1976 р.н., прізвисько «Макар».

№6 — боєць загону «КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Олег Григор’єв, 01.12.1974 р.н., прізвисько «Гриша».

№7 — стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Юрій Куліца, 15.07.1994 р.н.

№8 — командир відділення РТГр «Карпати», громадянин Росії Юрій Бусигін, 10.12.1979 р.н.

В СБУ зазначають, що факти використання бойового корабля Чорноморського флоту ВМФ РФ для переправлення найманців «Вагнера» в Сирію не поодинокі.

УВсього Служба безпеки України вже встановила особи 125 громадян України, причетних до терористичної діяльності російських спецслужб у складі ПВК «Вагнера» на території України, Сирії, Центральноафриканської Республіки і Судану.

Раніше QHA media писало, що в анексованому Криму відбувся набір найманців до лав ПВК «Вагнера», які потім направлялися в Судан. Також у вересні 2018 року повідомлялося, що СБУ назвала імена російських найманців ПВК «Вагнера», які загинули або дістали поранення у Сирії.

Дивитись ще: