СБУ повідомила про підозру «політичному експерту» з Києва

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Лютого 2021, 18:54
Юрій Дудкін в ефірі кремлівського каналу NewsFront. Скріншот
Ірина Требунських
24 Лютого 2021, 18:54

Одразу за двома статтями кримінального кодексу України оголошено підозру так званому військово-політичному «експерту», який поширював кремлівський пропагандистський контент. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Слідство встановило, що в інформаційній сфері «експерт» вчиняв дії на шкоду територіальній цілісності, обороноздатності України та брав участь у проведенні підривної діяльності проти країни з боку Росії.

«Експерт» Юрій Дудкін неодноразово з’являвся в ефірах заборонених російських телеканалів, де не лише розпалював міжнаціональну ворожнечу (називав окупацію Криму «легітимним переходом територій у власність Росії», запевняв у тому, що України історично не існувало, що наразі наша держава «є абсолютним нулем» тощо), а й систематично отримував за це грошову винагороду від замовників.

За завданням і відповідним фінансуванням з РФ киянин Дудкін створив декілька груп в соцмережах, youtube-каналів та курував окремих блогерів, через яких поширював наративи держави-агресора. Координаторами Дудкіна були, окрім інших, й представники російського «Первого канала» та агенції «News Front».

Наразі «експерта» затримано. Йому повідомлено підозру за статтею 111 (державна зрада) та статтею 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Нагадаємо, перед усіма дипломатичними установами Росії на території України 23 лютого встановили білборди та лайтбокси з емблемою контррозвідки Служби безпеки України (СБУ) та нагадуванням, що Крим — це Україна.

«Кримські новини» повідомляли, що громадянину України, прокремлівському блогеру Анатолію Шарію оголосили про підозру у державній зраді та розпалюванні національної, расової чи релігійної ворожнечі й ненависті, приниження національної честі та гідності тощо.