Санкції від РНБО — у списку є Янукович, Аксьонов та Азаров

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Березня 2021, 14:17
Ірина Требунських
20 Березня 2021, 14:17

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України ухвалили рішення щодо застосування економічних та інших обмежувальних заходів до колишнього президента України Віктора Януковича та інших посадовців і правоохоронців, окупантів. Про це розповів голова РНБО Олексій Данілов, передає Офіс президента.

Всі підписані за часів президентства Януковичем укази ,які дійсні досі, перевіряють на факти загрози національній безпеці.

За рекомендацією Служби безпеки України, санкції запровадили проти Януковича та високопосадовців часів його президентства, таких як тодішні прем'єр Микола Азаров, міністр оборони Павло Лебедєв, міністр освіти Дмитро Табачник, генеральний прокурор Віктор Пшонка.

Також держава запровадила максимальний обсяг санкцій проти низки інших чиновників та правоохоронців, які зрадили присязі, а також «міністрів» та силовиків в тимчасово окупованому Росією Криму. До санаційного списку внесли Сергія Абісова, Сергія Аксьонова, Олександра Бобкова, Валерія Грицая, Костянтина Затуліна, Петра Зиму, Андрія Іванцова, Олега Кириліна, Вадима Колесніченка, Володимира Константинова, Сергія Курченка, Сергія Кусюка, Леоніда Пасічника, Олександра Поддубова, Наталію Поклонську, Дмитра Саламатіна, Ігоря Соркіна, Миколу Ткаченка, Миколу Федоряна, Миколу Фіськова, Олександра Черпіцького та Ольгу Чічілімову.

Переважна частина з цих людей,  десь 99%, сьогодні є вже громадянами Росії, — зазначив Данілов.

Економічні санкції запровадили і проти ряду товариств з обмеженою відповідальністю зі сфери надровидобування — «Гео Коннект», «Глобал Гео Інвест», «Транс Сет Гео», «Гео Пост», «Гео Вертикаль», «Гео Таргент», «Надра Прайд», «Гео Форс Ойл», «Гео Стене», «Надра Вест Груп», «Бест Оіл Компані», «Надрапростір», «Інфо Гео Тренд», «Еджейн Макро», «Еко Газ Альянс», «Епівал Енерджи», «Юноліт Ойл», «Профі Нафт», «Бест Гео Тех».

Маємо привести до відповідності Конституції користування надрами, які належать українському народу. На жаль, при першому аудиті з’ясувалося, що українського народу там не дуже багато. Переважно це народ, який мешкає чи то на Віргінських островах, чи в інших державах, — розповів Данілов.

Також за рішенням РНБО перевірятимуть всі дозволи на користування надрами в Україні, які видавалися з 1991 року. «Якщо буде виявлено порушення під час виконання ліцензійних умов, дозволи у законний спосіб повертатимуть народу України», — обіцяють в Офісі президента.

Брифінг за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Брифінг за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Posted by Офіс Президента України on Friday, March 19, 2021

Нагадаємо, 3 березня посли Європейського Союзу продовжили санкції проти Віктора Януковича та семи осіб із його оточення ще на пів року.

«Кримські новини» інформували, що під час попереднього засідання РНБО розглянули проєкт державної стратегії деокупації та реінтеграції АР Крим і міста Севастополя, а також ухвалили санкції проти 10 осіб.