«Санкції, пов'язані з Кримом, діятимуть, поки Росія не поверне Україні контроль над півостровом» — посол США в ОБСЄ Гілмор | QHA media
30 Червня 2020, 16:55

«Санкції, пов'язані з Кримом, діятимуть, поки Росія не поверне Україні контроль над півостровом» — посол США в ОБСЄ Гілмор

Закрити
Джеймс Гілмор. Фото: AP

Посол США в ОБСЄ Джеймс Гілмор заявив про те, що Росія продовжує незаконну окупацію і мілітаризацію Криму, а також репресії щодо кримськотатарського населення, через що він зазначив, що санкції проти РФ за анексію Криму залишаться до деокупації півострова.

Про це він заявив на щорічній конференції з безпеки.

Окупація Росією Криму та її мілітаризація півострова залишається великою проблемою. Російські окупаційні власті продовжують порушувати права людини і основні свободи, жорстоко критикувати громадянське суспільство, засоби масової інформації і обмежувати свободу віросповідання. Понад 80 людей з Криму, включно з членами кримськотатарського народу, були ув’язнені Росією — деякі з них, як повідомляється, піддаються тортурам — за мирну протидію окупації, — сказав Гілмор.

Також він підкреслив, що члени кримськотатарського народу продовжують піддаватися необгрунтованим обшукам у їхніх будинках і мечетях, стеженням і залякуванням з боку окупаційної влади, обмеженням культурних заходів.

Також Гілмор підкреслив, що кримінальне переслідування продовжується і стосовно представницького органу кримськотатарського народу — Меджлісу.

Він також нагадав про багаторічний призов кримчан в російську армію.

Зрозуміло, що призови Росією жителів Криму в свої збройні сили не відповідають нормам міжнародного гуманітарного права, що застосовується до окупації. Росія продовжує обмежувати свободу віросповідання і переслідувати осіб, що належать до етнічних і релігійних меншин, включаючи кримських татар і Свідків Єгови. Сполучені Штати закликають Росію звільнити всіх українців, яких вона несправедливо ув’язнила за їхнє мирне інакомислення, і покласти край зловживанням Росії основними свободами в Криму. Кримське вторгнення і окупація залишаються кісткою в горлі мирних заходів ОБСЄ з безпеки в регіоні, — заявив Гілмор.

Він підкреслив, що США повністю підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

«Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо анексію Криму Росією. Ми підтверджуємо, що Крим — це Україна. Ми приєднуємося до наших європейських та інших партнерів у підтвердженні того, що наші санкції проти Росії, пов’язані зі Східною Україною, будуть діяти до тих пір, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов’язання. Санкції, пов’язані з Кримом, будуть діяти до тих пір, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом. Ми закликаємо Росію виконати свої Мінські зобов’язання і припинити втручання і переслідування СММ ОБСЄ, припинити свою агресію і почати проєкт кращого майбутнього для російського народу», — зазначив Гілмор.

«Кримські новини» повідомляли, 15 травня Джеймс Гілмор заявив, що міжнародна спільнота має притягнути Росію до відповідальності за порушення суверенітету та територіальної цілісності України і за злочини в анексованому Криму.

Дивитись ще: