«Рухаємося до фінальної крапки у справі вбивства Гандзюк» — в Україну екстрадували підозрюваного Левіна | QHA media
16 Березня 2020, 18:24

«Рухаємося до фінальної крапки у справі вбивства Гандзюк» — в Україну екстрадували підозрюваного Левіна

Закрити
Олексія Москаленка (Левіна) екстрадували до України

З Республіки Болгарії до України екстрадували Олексія Москаленка (Левіна), підозрюваного у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк. Про це повідомила Служба безпеки України.

Літак з підозрюваним сьогодні прибув до Києва. Працівники Національного бюро Інтерполу передали Левіна співробітникам СБУ та Офісу генерального прокурора.

Голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що екстрадиція прискорить остаточне розслідування вбивства Гандзюк.

Як і обіцяли, ми впевнено рухаємося до того, аби поставити фінальну крапку в справі Катерини Гандзюк. Маємо на прикладі цієї справи показати — кожного, хто скоїв злочин, чекає справедливе покарання, — сказав Баканов.

Після прибуття до України Москаленка (Левіна) доправлять до місця тимчасового тримання. «Найближчим часом суд має обрати йому запобіжний захід», — зазначають в СБУ.

4 листопада 2018 року активістка Катерина Гандзюк померла в опіковому центрі Київської міської клінічної лікарні №2. 31 липня її облили сірчаною кислотою, у результаті чого вона отримала хімічні опіки і частково втратила зір. Від кислоти у Гандзюк найбільше постраждали шия, спина, частина обличчя навколо ока й нирки.

Як повідомляло QHA media, Москаленка (Левіна) оголосили у міжнародний розшук як одного з основних організаторів вбивства. Він залишив територію України ще 19 серпня 2018 року. У січні 2020 року його затримали на території Болгарії завдяки співпраці правоохоронних органів Болгарії, представників Офісу генпрокурора та СБУ.

22 лютого районний суд Бурґаса (Болгарія) дозволив екстрадицію Левіна та зобов’язав передати його компетентним органам України. 

Дивитись ще: