Розведення військ скасовується, бойовики порушили домовленість — Пристайко

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Жовтня 2019, 14:37
Асіф АлієвQHA
07 Жовтня 2019, 14:37

Розведення військ у Петровському і Золотому не відбудеться, оскільки бойовики порушили домовленість.

Про це на спільному брифінгу з міністром закордонних справ Латвії Едгарсом Рінкевичсом заявив голова МЗС України Вадим Пристайко.

За його словами, рішення про розведення військ має початися на сьомий день після того, як на конкретній ділянці зберігається мир і не відбувається обстрілів, а бойовики ОРДЛО за останній час обстріляли позиції сил ООС у Петровському і Золотому декілька разів.

Сьогодні мало розпочатися розведення. Дійсно, про це домовилися у Мінську наші перемовні команди. На превеликий жаль, ви знаєте самі, були обстріляні декілька днів тому Петрівське і Золоте, — сказав міністр.

Тепер, за словами Пристайка, доведеться чекати наступних семи днів, під час яких бойовики мають довести, що вони «налаштовані серйозно і готові до подальших кроків, таких, як розведення».

#НАЖИВО: Спільна пресконференція Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка та Міністра закордонних справ Латвійської Республіки Едгарса Рінкевичса

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Понеділок, 7 жовтня 2019 р.

Тим часом, добровольці, які прибули вчора, 6 жовтня, у Золоте повідомляють, що обстріли цього містечка тривають — протягом сьогоднішньої ночі ними було зафіксовано вісім прильотів снарядів ворожої артилерії.

Отже, ніякого «режиму тиші» немає. Відведення звідси українських військ — злочин влади і катастрофа. Добровольці залишаються на місці для захисту Золотого у разі, якщо військовим дадуть наказ відійти. Не віддамо жодного метра нашої землі! — йдеться у повідомленні добровольців у телеграм-каналі.

Як писало QHA media, 21 вересня 2016 року учасники програми Тристоронньої контактної групи у Мінську підписали рамковий документ про розведення сил і засобів на Донбасі в районі Золотого, Станиці Луганської (обидва населених пункти — Луганська область) і на ділянці Петровське-Богданівка (Донецька область).

Якщо певний період (сім днів) там немає обстрілів, то і українська армія, і бойовики мають відійти від позицій на 1 кілометр углиб. Повністю ці домовленості ще жодного разу не виконувалися.

26 червня українські військові першими відійшли з однієї з позицій, яка дислокувалася перед КПВВ «Станиця Луганська». Відведення сил відбулося під наглядом місії ОБСЄ і є першим етапом розведення сил від околиць Станиці.