Розслідування катастрофи МАУ: Україна подала зауваження до звіту Ірану

Новини України та світу
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 16:09
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 16:09

Державна авіаційна служба України подала свої зауваження до фінального звіту Ірану щодо катастрофи літака МАУ рейсу PS752.

Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій на перемовинах з міністром транспорту Канади Омаром Альхабра, передає пресслужба Мінінфраструктури.

Україна прагне до істини і справедливості в розслідуванні катастрофи рейсу PS752 і покарання винних. Зараз нами постійно ведеться робота щодо належної реакції української сторони на численні порушення норм міжнародного законодавства під час проведення розслідування катастрофи PS752, — сказав Криклій.

За його словами, Державіаслужба вже опрацювала і надала свої зауваження до проєкту остаточного звіту Ірану за результатами розслідування катастрофи МАУ. Ці ж зауваження передали представникам Канади.

Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ повідомила, що продовжуватиме вимагати від Ірану підзвітності та прозорості щодо обставин трагедії та справедливості для жертв.

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів і члени екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

11 січня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що літак МАУ був збитий іранською ракетою «земля-повітря». Наразі уряд Канади і органи безпеки вивчають аудіозапис, на якому обговорюється ймовірність того, що знищення рейсу PS752 було навмисним актом. Іран оприлюднив остаточний звіт за результатами технічного розслідування катастрофи літака МАУ рейсу PS752 під Тегераном. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав цей звіт цинічною спробою приховати правду.

Як повідомляли «Кримські новини», влада Ірану одразу знала причину авіакатастрофи пасажирського літака «Міжнародних авіаліній України» поблизу Тегерана.