«Розчарую критиків, це реальний прибуток»: Рожкова повідомила, що Нацбанк у 2019 році встановив рекорд | QHA media
Цифри
13 Лютого 2020, 15:03

«Розчарую критиків, це реальний прибуток»: Рожкова повідомила, що Нацбанк у 2019 році встановив рекорд

Закрити

У 2019 році українські банки отримали 60 мільярдів гривень прибутку, що є, за словами першої заступниці голови Національного банку України Катерини Рожкової, «новим історичним рекордом».

Розчарую критиків, це не надприбутки держбанків від ОВДП (Облігації внутрішньої державної позики України — прим. ред.). Це реальний прибуток банківського сектору. Якщо подивитися на процентний дохід держбанків, то інвестовані ОВДП – це усього лише 12%, — написала вона у соцмережі.

Рентабельність капіталу (ROE) в українських банках сягала 34,2%. За словами Рожкової, це вище, ніж загальноєвропейський показник — 7%.

Також вона повідомила, що зменшилась кількість збиткових банків: з 13-ти у 2018-му до шести у 2019 році.

Лідер за прибутками — «Приватбанк» — 32 млрд гривень.

«Чому такі надприбутки? Основні фактори – висока операційна ефективність банків та низькі відрахування у резерви, які за рік зменшилися удвічі з 24 до 12 млрд гривень», — зазначила Рожкова.

Також вона додала, що прибутки будуть такими не завжди:

«Завдяки сповільненню інфляції процентні ставки знижуватимуться, а отже, знижуватиметься і процентна маржа банків. Окрім того, стрімкий розвиток технологій та небанківського сектору, стандарти розкриття інформації споживачам сприятимуть посиленню конкуренції і вимагатимуть від банків більш виваженого підходу до формування ціни на продукти. Але це не скасовує той факт, що банківський сектор сьогодні у відмінному стані», — зазначила Рожкова.

60 млрд грн. Прибуток банківського сектору у 2019 році за попередніми даними. Майже втричі більше, ніж роком раніше….

Опубліковано Катериною Рожковою Четвер, 13 лютого 2020 р.

Згідно з оцінкою Мінекономіки, зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2019 році сповільнилося з 3,4% до 3,3% у 2018-му. Президент Володимир Зеленський заявив на бізнес-форумі у Стамбулі, що протягом найближчих п’яти років ВВП України буде щорічно зростати до 5-7%.

Дивитись ще: