Ростовські суди штампують рішення щодо продовження арешту обвинуваченим у «справі Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи» | QHA media
Репресії

Ростовські суди штампують рішення щодо продовження арешту обвинуваченим у «справі Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи»

15 Травня 2019, 10:24
Закрити

Кіровський районний суд російського Ростова-на-Дону продовжив арешт ще чотирьох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи», затриманих під час масових обшуків 27-28 березня.

Сервет Газієв, Осман Аріфмеметов, Сейтвелі Сейтнабдієв і Аким Бекіров залишаться у ростовському СІЗО №1 до 15 серпня, передає «Кримська солідарність».

Усі вони обвинувачуються за частиною 2 статті 205.5 КК Росії — участь в діяльності організації, яка відповідно до законодавства РФ визнана терористичною.

Стаття передбачає позбавлення волі на строк від десяти до двадцяти років.

Під час слухання на активіста Валерія Григоря склали протокол за зйомку засідання на телефон, а потім затримали, закинувши статтю 17.3 КпАП РФ (невиконання розпорядження судді або судового пристава щодо забезпечення встановленого порядку діяльності судів).

На оголошення вироку впустили декількох членів сім’ї Аріфмеметова, Сейтнабдієва і Бекірова.

Тим часом в будівлі суду триває засідання щодо ще чотирьох інших кримських татар — Біляла Аділова, Фархода Базарова, Владлена Абдулкадирова і Рустема Шейхалієва.

Слухання справи у Кіровському райсуді Ростова вісьмох кримських татар проводиться через те, що усі вони перебувають у СІЗО №1, розташованому в однойменному районі міста Ростов-на-Дону.

Паралельно Жовтневий райсуд Ростова-на-Дону сьогодні також продовжив запобіжний захід на три місяці ще трьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих під час масових березневих обшуків на анексованому півострові. Таким чином Джемаль Гафаров, Ерфан Османов і Асан Яніков перебуватимуть у ростовському СІЗО №5 до 15 серпня.

Сьогодні Шахтинський міський суд у Ростовській області також продовжив до 15 серпня термін перебування під вартою чотирьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» («друга сімферопольська група»), затриманих під час масових обшуків у Криму 27-28 березня, — Аліму Карімову, Яшару Муедінову, Тофіку Абдулгазієву та Іззету Абдуллаєву.

Аналогічне продовження терміну тримання у СІЗО затриманим кримським татарам під час березневих облав ФСБ ухвалив вчора, 13 травня, Ленінський районний суд Ростова-на-Дону і Таганрозький міський суд.

Дивитись ще: