«Росії час визнати реальність. Ми не один народ» — відповідь України Путіну

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
18 Червня 2021, 12:48
Тетяна Нікішина
18 Червня 2021, 12:48

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк відреагував на слова президента Росії Володимира Путіна про «один народ».

Про це український дипломат заявив на 1320-му засіданні Постійної ради ОБСЄ.

Він заявив, що РФ час визнати реальність, додавши, що наміри Москви підірвати державність, суверенітет і територіальну цілісність України залишаються незмінними.

Путін знову говорив про те, що росіяни й українці нібито є одним народом. Через 30 років після розпаду Радянського Союзу, добре відомого триваючою практикою «Тюрми народів» Російської імперії, російському керівництву час визнати реальність і дозволити Україні жити в світі як суверенній національній державі, — заявив Цимбалюк.

Україна закликає Російську Федерацію відмовитися від незаконної окупації Криму, мілітаризації Чорного й Азовського морів і припинити агресію.

Виступаючи на засіданні, дипломат вказав на те, що триваюча агресія Кремля проти України має безліч аспектів, як перешкоди для свободи судноплавства або обмеження на перетин лінії зіткнення цивільними особами.

Як повідомляли «Кримські новини», у Держдумі РФ обурилися через те, що під час футбольного матчу Євро-2020 між Україною та Македонією вболівальники скандували загальновідоме гасло «Путін х****». Тепер Росія «вимагає», аби УЄФА відреагувала.