Росіяни зняли з кораблів, які повернулися в Україну, все радіоустаткування. Також не погребували унітазами, кухонними плитами, розетками та плафонами | QHA media

Росіяни зняли з кораблів, які повернулися в Україну, все радіоустаткування. Також не погребували унітазами, кухонними плитами, розетками та плафонами

21 Листопада 2019, 14:22
Закрити

Колишній військовий прокурор України Анатолій Матіос опублікував документ, в якому вказано перелік пошкоджень і відсутності майна на українських військових кораблях, які через рік після їх захоплення російської ФСБ повернулися з анексованого Криму в Очаків Миколаївської області.

Саме військові прокурори оглядали, фіксували та до цього часу продовжують фіксувати все, що зробила з нашими суднами «сусідка». Це вкрай необхідна, мало кому видима, але для міжнародних судових інституцій така важлива процесуальна робота, – написав він.

Так, згідно з документом, російські мародери зняли з буксира «Яни Капу», бронекатерів «Нікополь» і «Бердянськ» не тільки все радіоустаткування, але навіть унітази і кухонні плити.

Отже, на «Нікополі» відсутні три радіостанції Harris (одна короткохвильова і дві УКХ), радіостанція Motorola, чотири радіостанції ICOM, станція космічного зв’язку IRIDIUM. Немає радіолокаційної станції Furuno, надувного човна з мотором і апаратури розпізнавання, вогнегасників, ліхтарів освітлення, аварійного буя, кухонної плити, унітазу й іншого. Озброєння, крім 30-мм артустановки, і весь боєзапас також відсутні.

Світлина від Анатолія Матіоса.

На малому бронекатері «Бердянськ» теж відсутнє все перераховане. Крім того, російськими снарядами пробита бронерубка і машинне відділення. Пошкоджений лівий двигун.

На буксирі «Яни Капу» розбите все обладнання в ходовій рубці, немає паливної апаратури, відсутні розетки і плафони, в машинному відділенні пробоїна, забита пластиром із розсувним упором. Немає також радіостанцій Harris, ICOM, MOTOROLA.

ПОВЕРНЕННЯ ДО ДОМУРФ з політичним єзуітством, ніби внаслідок перемовин повернула, ( а для громадян РФ – у своїй…

Опубліковано Анатолієм Матіосом Середа, 20 листопада 2019 р.

Також фотографіями зсередини одного з кораблів поділився волонтер Олексій Мочанов на своїй сторінці Facebook.

«Про наші кораблики. І їх понівечений внутрішній світ. Просто кілька фоток «російського тюнінгу» від фахівців з дизайнів інтер’єру з духовної скрєпної недобросусідської нафтової орди», – написав він.

У російській ФСБ в свою чергу заявили, що «катери і буксир передані українській стороні в нормальному стані і зі справною сантехнікою», передає ТАСС.

25 листопада 2018 року Росія захопила біля Керченської протоки українські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», які слідували з Одеси до Маріуполя. Українська сторона повідомляла Росію про переправлення судів. Однак російські військові протаранили українське судно, після чого відкрили по буксиру вогонь на ураження.

В результаті 24 українських моряків взяли в полон, при цьому троє з них були поранені. Незабаром всіх моряків перевезли з анексованого Криму в Москву й утримували в московських СІЗО доти, допоки 7 вересня в’язні Кремля прибули в Україну.

Президент Володимир Зеленський після огляду в Очакові повернутих кораблів повідомив, що Україна буде вимагати від Росії повернути «все, що там є». Також він заявив, що Україна буде проводити по цій справі розслідування, і пообіцяв, що ремонт кораблів буде проведений впродовж трьох місяців.

Дивитись ще: