Росіяни ведуть незаконні археологічні розкопки стародавнього поселення в окупованому Криму | QHA media
ВІДЕО
19 Жовтня 2020, 18:05

Росіяни ведуть незаконні археологічні розкопки стародавнього поселення в окупованому Криму

Закрити

Незаконні археологічні розкопки російські окупанти ведуть на місці будівництва водогону біла села Новомиколаївка в анексованому Криму.

Про це повідомив так званий «директор» Інституту археології Криму Російської академії наук (РАН) Вадим Майко, передають «РИА Крым».

Я не можу сказати, що це видатна знахідка, але важливо інше — завдяки цим розкопкам, ми вперше можемо поставити питання про археологію Кримського ханства. Історія його добре відома, а от побут населення майже не вивчений. Розкопки дозволяють дізнатися, чим користувалися люди, як вони жили, в цьому плані дослідження поселення Аджі-Ель важливі, — додав «вчений».

За словами Майко, поселення розташовувалося неподалік від стародавнього селища Аджі-Ель, де і були археологічні дослідження.

Так, археологи розкопали понад 4 тисячі квадратних метрів околиць та дослідили господарські ями піздньосередньовічного часу. Він уточнив, що це знахідки із золотоординського періоду.

«Директор» підкреслив, що близько 10% поселення потрапило під територію будівництва водоводу, а інша частина ще не розкопана.

Як розповів окупаційному виданню «Крыминформ» археолог Олексій Куліков, знайдені об’єкти поставили на російський державний облік.

У процесі вивчення поселення Аджи-Ель було виявлено ще кілька поселень епохи бронзового століття (3000 – 1200 років до нашої ери). Неподалік знайдений некрополь і курган. Курган являє для археологів особливу цінність, такий тип поховання характерний для видатних людей того часу.

Це міг бути племінний вождь, військовий ватажок. А згодом в цю героїзовану могилу проводилися підпоховання. Це могли бути як сучасники цієї людини, так і його далекі нащадки, які знали, що це святе ритуальне місце, — зазначив Куліков.

Нагадаємо, МінТОТ опублікував список з 28 російських наукових і музейних установ, до яких будуть застосовані санкції внаслідок їхньої активної археологічної діяльності на території анексованого Криму.