Росіяни під охороною ракетного катера продовжують незаконний видобуток на Одеському родовищі | QHA media
ВІДЕО
26 Березня 2020, 14:46

Росіяни під охороною ракетного катера продовжують незаконний видобуток на Одеському родовищі

Закрити
Самопідйомні плавучі бурові установки на Одеському родовищі та російський катер

Під час планового патрулювання кораблі Морської охорони виявили в Одеському родовищі самопідйомні плавучі бурові установки (СПБУ) «Україна», перейменовані окупаційною владою анексованого Криму у «Крим-1», та СПБУ «Таврида».

Як повідомляє Держприкордонслужба, на обох бурових установках є ознаки продовження промислової діяльності, підняті прапори країни-агресора.

При наближенні до СПБУ спостережна вахта кораблів Морської охорони розпізнала ракетний катер Чорноморського флоту РФ, який патрулював поряд.

На запит про мету перебування військового корабля РФ у виключній економічній зоні України, той заявив, що здійснює охорону російської економічної діяльності, — йдеться в повідомленні.

Морська охорона продовжує збір інформації щодо незаконної економічної діяльності РФ у економічній зоні України. «Матеріали, зібрані з 2014 року, вже покладено у доказову базу справи для розгляду третейським судом в Гаазі, яким визнано, що Росія незаконно експропріювала активи НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств», — підкреслюють прикордонники.

Як повідомляло QHA media, НАК «Нафтогаз України» подав до Трибуналу при Постійної палаті третейського суду в Гаазі позов, в якому вимагає від Росії виплатити компенсацію в розмірі 5,2 млрд доларів за експропріацію своїх активів в анексованому Криму.

У квітні 2019 року Міжнародний арбітражний суд оголосив рішення стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ «Укрнафта» 44,4 млн доларів компенсації за експропріацію її майна в анексованій Росією Автономній Республіці Крим.

Дивитись ще: