«Росія є стороною конфлікту, а не посередником» — президент Євроради Мішель

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Березня 2021, 19:45
Шарль Мішель
Ірина Требунських
03 Березня 2021, 19:45

У рамках свого першого візиту до України на посаді президента Європейської Ради Шарль Мішель відвідав Донбас та провів спільну конференцію з президентом Володимиром Зеленським. Звіт про робочий візит опубліковано на сайті Офісу президента.

Спершу Мішель прибув на контрольний пункт в’їзду-виїзду «Щастя», де поспілкувався з представниками міжнародних гуманітарних місій, серед яких Агентство ООН у справах біженців, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, місія Міжнародного комітету Червоного Хреста, а також Danish Demining Group і HALO Trust, які опікуються проблемою розмінування територій.

Побачив на власні очі руйнівні наслідки семирічної агресії і конфлікту з Росією, як це вплинуло на життя людей. ЄС буде продовжувати підтримувати Україну. Росія не є посередником, вона є стороною конфлікту, — сказав політик.

Мішель підкреслив, що повне виконання Мінських угод є серйозним інструментом для досягнення миру.

Після голова Євроради прибув до Києва, де відвідав меморіальний комплекс на Майдані Незалежності. «Хочу висловити власні емоції з приводу загибелі людей, які боролися за гідність українців і самої України. На меморіалі, я відчув міцний зв'язок між ЄС і Україною, заснований на спільних цінностях свободи та демократії», — поділився враженнями політик.

Під час офіційних перемовин між президентами України та Європейською Радою окремо порушили питання російської агресії на територіях Донбасу та в Криму. Мішель підкреслив, що ЄС продовжить послідовно і ефективно співпрацювати з Україною, зокрема й в питаннях, пов'язаних з деокупацією Криму.

Також обговорили питання «Північного потоку-2» та підготовку до саміту Україна — ЄС цьогоріч у Києві. Президент Євроради відзначив важливість енергетичного питання для Європи, серед іншого для безпеки східноєвропейських країн.

Наприкінці другого дня візиту Зеленський і Мішель дали спільну конференцію.

Я хочу, пане президенте, щоб ми працювали тісно, щоб наша співпраця була ефективною і задля деокупації Криму. Ми продовжуватимемо разом з Україною боротьбу — боротьбу за свободу і гідність, — наголосив Мішель.  

У свою чергу Зеленський підкреслив, що питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний і нагадав про українську ініціативу створення міжнародного майданчика для консолідації зусиль задля деокупації Криму. «Його мета — створення дієвого механізму для деокупації наших територій і захисту прав людини на тимчасово окупованому півострові», — пояснив він.

Також президент України додав, що виступив з ініціативою про запровадження нового глобального санкційного режиму за порушення прав людини до тих, хто чинить свавілля в тимчасово окупованому Криму.

Зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Європейської ради Шарля Мішеля з представниками ЗМІ.

Зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Європейської ради Шарля Мішеля з представниками ЗМІ.

Posted by Офіс Президента України on Wednesday, March 3, 2021

Про основні засади «Кримської платформи» напередодні розповів і народний депутат, делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умєров. Він наголосив, що є азово-чорноморський безпековий пояс, і питання деокупації Криму від російських загарбників — це питання безпеки від Маріуполя до Рені на Чорному і Азовському морях.

У нас є питання політв’язнів. Ці люди знаходяться за ґратами за свою проукраїнську позицію. За те, що вони — кримські татари, — сказав він у прямому ефірі.

Також депутат фракції «Голос» підкреслив, що кримські татари є лояльними громадянами України. «Кримські татари та українці — це два народи, але одна політична нація», — додав він.

Умєров: Про Крим потрібно піклуватися. Це — не тільки територія, а передусім люди

Крим — це не тільки територія, а передусім люди. Кримські татари та українці — це два народи, але одна політична нація!💬 «За 238 років вже декілька держав змінилося, а ми досі в Криму. І ми нікуди не підемо. Ми разом захищаємо Україну.В Кримській платформі ми кажемо, що є азово-чорноморський безпековий пояс. І якщо ми не будемо піклуватися про Крим, то в нас від Маріуполя до Рені будуть питання на Чорному і Азовському морі», — заявив народний депутат «Голосу» Rustem Umerov.

Posted by Голос on Tuesday, March 2, 2021

Нагадаємо, президент Європейської ради Шарль Мішель 2-3 березня перебуває в Україні з офіційним візитом.

Як повідомляли «Кримські новини», Рустем Умєров виступив у Верховній Раді з пропозицією створення Міжвідомчого координаційного центру з питань звільнення політв'язнів.