«Росія витискає з окупованого Криму все проукраїнське населення» — постпред України при ООН | QHA media
22 Вересня 2020, 14:15

«Росія витискає з окупованого Криму все проукраїнське населення» — постпред України при ООН

Закрити
Сергій Кислиця

Росія намагається витіснити з Кримського півострова проукраїнське населення, і в ООН про це проінформовані, повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Постпред назвав «величезною проблемою» демографічні зміни в анексованому РФ Криму.

Кислиця переконаний, що Кремль намагається витіснити з півострова все проукраїнське населення.

Дипломат зазначив, що десятки тисяч, а то й сотні тисяч росіян були переселені до Криму з моменту анексії. На цьому тлі, Кислиця висловив подяку тим українцям і кримським татарам, які, незважаючи ні на що, продовжують залишатися на півострові.

В останній резолюції по Криму є пункт про демографічні зміни населення в Криму. І це величезна проблема. І тут я хочу віддати належне і подякувати кримськотатарським патріотам, які, незважаючи на всі утиски, залишаються в Криму. Тому що перспектива вимивання проукраїнського населення в Криму – вона реальна. І це те, чого домагається країна-окупант в Криму – максимально видавити будь-кого, будь це кримські татари або інша етнічна меншина, – сказав Кислиця.

«В ООН знають про цю проблему, місія ООН з прав людини теж в курсі», – додав посол.

Керівник підконтрольного Російській Федерації «управління статистики» по Криму і Севастополю Ольга Балдіна раніше повідомляла, що число жителів анексованого Криму з 2014 року зросло приблизно на 20 тисяч осіб. За інформацією Генпрокуратури України, за час російської анексії Криму півострів залишили майже 48 тисяч осіб.

Як повідомляли «Кримські новини», на кінець 2019 року було офіційно зареєстровано 42 895 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з території Криму.

Нагадаємо, що Держдума Росії розглядає «кримські» поправки до кодексів, якими передбачена відповідальність за заклики до порушення територіальної цілісності та спроби відчуження частини території.

Дивитись ще: