Росія «вимагає» від США скасувати Sea Breeze-2021

Новини України та світу
Хельга Полтавка
23 Червня 2021, 14:46
Хельга Полтавка
23 Червня 2021, 14:46

Москва закликає Вашингтон відмовитися від проведення багатонаціональних морських військових навчань Sea Breeze-2021 у Чорному морі, які проводяться на території України з 1997 року.

Про це пише посольство Росії в США у Twitter.

Як стверджують окупанти, масштабність навчань Sea Breeze «не відповідає завданням безпеки у Чорноморському регіоні».

Наполегливо закликаємо США та їхніх союзників відмовитися від відпрацювання військових дій на Чорному морі, — пишуть у посольстві РФ.

За словами російських дипломатів, прикладом багатосторонніх зусиль з підтримання миру і стабільності у регіоні є формат Blackseafor.

До Чорноморської військово-морської групи оперативної взаємодії Blackseafor входять Туреччина, Україна, Болгарія, Румунія, Росія і Грузія.

«Усі проблеми в цьому регіоні можуть вирішити причорноморські держави без нав'язування допомоги ззовні», — наполягають в РФ.

Минулого року міжнародні навчання Sea Breeze обмежилися лише морською фазою із залученням авіації. Усі спільні заходи розгорталися в акваторії Чорного моря без контакту особового складу.

«Цього року сплановано розширити формат і компоненти навчання. Залучимо не лише морський та повітряний компоненти, але й додатково береговий та водолазний компоненти. Тобто ми плануємо провести класичний варіант навчання з відпрацюванням практичних дій у морі, на суші, у повітрі та під водою», — зазначив заступник командувача ВМС України Олексій Доскато.

Слід зазначити, що в українсько-американських навчаннях Sea Breeze-2021 візьме участь рекордна кількість країн, а свою участь офіційно підтвердив Шостий флот ВМС США. До навчань приєднаються 32 країни, п'ять тисяч військових, 32 кораблі, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу.

Нагадаємо, Росія з 2014 року окупувала український Крим та кримські порти на Чорному морі. Навесні 2021 року РФ провела масштабні військові навчання поблизу кордонів України.