«Росія викрала в України вже більше 9 мільярдів кубометрів газу» — Зеркаль у Гаазькому суді | QHA media

«Росія викрала в України вже більше 9 мільярдів кубометрів газу» — Зеркаль у Гаазькому суді

11 Червня 2019, 15:11
Фото: Facebook/Lana Zerkal
Закрити

Заступник голови МЗС Олена Зеркаль представила українську позицію у судовому слуханні арбітражного трибуналу в справі України проти Росії про порушення РФ Конвенції ООН з морського права у Чорному і Азовському морях і Керченській протоці.

Текст відповідного виступу Зеркаль опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, Україна звернулася до Арбітражного трибуналу в Гаазі із запитом про вирішення спору щодо тлумачення і застосування Конвенції ООН з морського права (КОМП). Це суперечка про порушення Росією прав України згідно КОМП у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.

З порушенням численних положень КОМП і без будь-яких юридичних на те підстав, Росія протиправно побудувала міст через міжнародну протоку. Росія обмежує судна усіх країн, які прямують до українських портів або з них. Росія розкрадає наші енергоресурси у межах наших прав на морських просторах. Росія не пускає наших рибалок у води, в яких вони завжди ловили рибу. Ці порушення складають у своїй сукупності суцільне нехтування міжнародним морським правом з боку Росії, — заявила Зеркаль на суді.

На думку заступника голови українського МЗС, починаючи з весни 2014 року, коли сталася анексія півострова, Росія викрала в України вже більше 9 млрд кубометрів природного газу. У результаті дій Росії також істотно скоротився український щорічний вилов риби.

Дипломат підкреслила, що справа України не стосується суверенітету над Кримом, оскільки це питання не заперечується і не викликає сумнівів:

«У нас, як і у решти світу не виникає жодних сумнівів щодо того, що Крим — це Україна. Це закріплено у Конституції України і поважається міжнародним співтовариством».

Зеркаль висловила впевненість, що Україна має право на розгляд цього спору судом з морського праа.

«Сьогодні ви побачите, чому Росії не вдасться уникнути вашої юрисдикції. Я переконана: вислухавши наші аргументи, ви погодитеся, що Україна уповноважена представити вам свою справу і прагнути до правосуддя відповідно до Конвенції», — сказала вона.

Довга, але важлива промова в арбітражному трибуналі з морського права.«1. Пане Голово, шановні Члени Арбітражного…

Опубліковано Lana Zerkal Вівторок, 11 червня 2019 р.

10-14 червня Постійний третейський суд у Гаазі проводить перші слухання в арбітражі Україна проти Росії про порушення Москвою міжнародного морського права у Чорному і Азовському морях та Керченській протоці.

Дивитись ще: