«Росія тепер гарант-спостерігач». У Мінську домовились відкрити шлях до суб'єктності колаборантів з ОРДЛО. Документ | QHA media

«Росія тепер гарант-спостерігач». У Мінську домовились відкрити шлях до суб'єктності колаборантів з ОРДЛО. Документ

13 Березня 2020, 14:00
Закрити

У Мінську підписано домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Про це повідомляють ZN.UA з посиланням на документи, передані в розпорядження співрозмовником у переговорній групі.

Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєктів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту відповідно до Комплексів заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей України, – йдеться у повідомленні.

В протоколі від 11 березня відзначається, що рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписано 25 березня після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.

Згідно з текстом документа, критерії та порядок призначення членів Ради визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, Росією, Німеччиною, Францією та ОБСЄ самостійно.

Крім того Україна, ОРДЛО, Росія, Німеччина, Франція і ОБСЄ не пізніше ніж за три робочих дні до дня першого засідання Ради повинні будуть повідомити спецпредставника голови ОБСЄ в Україні та в ТКГ про свої учасників засідання Ради.

Також видання зазначає, що в так званій Консультативній раді за стіл переговорів або «консультацій» на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених «ДНР» і «ЛНР».

Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років, – зазначила оглядач «Дзеркала тижня» Тетяна Силіна.

Вона підкреслила, що це саме та помилка, вчинена свого часу Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати.

Росія, яка є агресором, за допомогою такого формату отримує підтвердження своєї мантри «настамнет» і вмощується за стіл переговорів як «посередник», а не як учасник конфлікту.

Силіна також зауважила, що подив і побоювання викликає наявність у тексті формулювання про «необхідність всеосяжного політичного врегулювання конфлікту» і повна відсутність хоча б натяку на необхідність негайного припинення вогню, стійкого режиму тиші та забезпечення всіх умов безпеки, необхідних для цього самого політичного процесу.

Хоча побіжно згадані в преамбулі проєкту рішення ТКГ (навіть без зазначення назв і дат цих документів) «інші угоди, що становлять пакет Мінських домовленостей», присвячені як питанням припинення вогню і виведення іноземних військ із території України.

Результат пошуку зображень за запитом пушилин пасечник
«Глава ДНР» Денис Пушилін (ліворуч) та «глава ЛНР» Леонід Пасічник

QHA media повідомляло, що представники України та Росії у Мінську домовилися щодо чотирьох питань врегулювання ситуації на Донбасі, серед яких – обмін полоненими. Сторони вирішили представити в ТКГ остаточно узгоджені списки осіб, що підлягають процедурі обміну. Також під час зустрічі обговорювали питання розведення сил і засобів, одночасного відкриття КПВВ у Золотому та Щасті і запровадження Консультативної ради.

Дивитись ще: