«Росія системно порушує права і вчиняє насильство над дітьми на окупованих територіях» — постпред України при ООН Кислиця

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Червня 2020, 20:26
Ірина Требунських
24 Червня 2020, 20:26
Сергій Кислиця

Сьогодні, 24 червня, в Раді безпеки при ООН відбулися відкриті дебати щодо дітей та збройних конфліктів. Під час дебатів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця навів приклади порушення прав дітей на окупованих Росією територіях Криму та Донбасу.

Під час дебатів була оприлюднена інформація, що у 2019 році в 19 різних зонах конфліктів було вбито та поранено понад 10 000 дітей, зафіксовано 735 випадків сексуального насильства над дітьми, понад 7000 випадків вербування та використання дітей у збройних конфліктах та майже 500 нападів на школи.

У свою чергу Кислиця звернув увагу присутніх, що під час окупації Криму Російською Федерацією на півострові під наглядом держорганів перебувало щонайменше 4900 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Доля і місцезнаходження цих дітей, які на момент тимчасової окупації проживали в Криму, залишаються невідомими. Автоматичне накладення Росією свого громадянства на них та незаконне перевезення їх з Криму є порушенням міжнародного права, — зазначив він.

Ще близько двох сотень в основному кримськотатарських дітей позбавлені батьківського піклування через те, що РФ арештувала їхніх батьків за політичними мотивами.

Окрім того, в школах окупованого Криму Москва впроваджує так звану «військово-патріотичну освіту» в поєднанні з пропагандою ненависті та мови ворожнечі. «Дітей вони зараховують до мілітаризованих рухів (як Юнармія) та спеціальних військових класів. Їх готують вести війну», — додав Кислиця.

«Кримські новини» повідомляли, що від початку нападу Росії на Україну в 2014 році на території Донецької та Луганської областей загинуло більше 240 дітей. Ще 56 дітей зникли безвісти, а від 167 до понад 500 малолітніх українських громадян отримали поранення і травми.