«Росія розпочала політику неоколонізації території Криму» — Умєров | QHA media
05 Червня 2020, 20:12

«Росія розпочала політику неоколонізації території Криму» — Умєров

Закрити

Сьогодні, 5 червня, відбувся галузевий бриф «Права людини і реінтеграція окупованих територій» авторства правозахисників Альони Луньової, Ольги Скрипник та Олександра Павліченка.

Також до дискусії приєдналися народний депутат, секретар комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Рустем Умєров та постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Коріневич.

В ході розмови обговорювалися як історичні соціо-культурні аспекти, так і події, які відбуваються на окупованому півострові сьогодні.

З 1991 року Крим для Москви був плацдармом для зовнішньополітичної та військової експансії. Москва, керуючись імперськими мріями, залучила власних, а також маргінальних іноземних політиків та журналістів для просування міфів про нібито зв’язок з Кримом. Ми всі чули ці так звані обґрунтування: «Русский мір», «Севастополь – город русских моряков», неіснуючу міжнародно-правову категорію «народ Криму» та інші шовіністичні заяви, – заявив Умєров.  

Учасники дискусій наголосили, що Крим був та залишається невід’ємною частиною території української держави з її перевагами та проблемами.

Умєров у своєму виступі також підкреслив, що «після окупації Криму Росія перейшла до наступної фази та розпочала політику неоколонізації півострова». 

Зокрема, РФ має на меті виключити з Криму українську та кримськотатарську етно-політичну, культурну та ідеологічну складову. Українці та кримські татари заважають планам русифікації Криму. Для того щоб отримати контроль над територією Криму, Москва поставила за мету знищення корінного кримськотатарського народу. А тим часом Росія незаконно завозить в Крим своїх громадян, більшість з яких – державні службовці та військовики РФ.

Всі проукраїнські сили в Криму знаходяться під тотальним контролем з боку російських репресивних органів. Люди не можуть реалізувати  фундаментальні права: немає свободи слова, свободи зібрань. Наші громадяни в Криму переслідуються за етнічною та конфесійною ознаками. Заборонена вільна діяльність громадських організацій, якщо вони діють всупереч намірам Росії. Незаконна заборона Меджлісу та переслідування кожного кримського татарина, який відважиться на відкрите та мирне висловлювання своєї думки, – це реалії окупованого Криму, – заявив він. 

 

Також під час дискусії був презентований Умєровим план дій:

  • потрібно діяти тут й зараз, оскільки після окупації подолання наслідків злочинної політики Росії буде дуже болючим;
  • маємо керуватись в своїх рішеннях стосовно Криму національними інтересами України; 
  • працювати на посилення міжнародних санкцій проти держави-агресора;
  • захищати права кожного громадянина України, який страждає від російської окупації Криму;
  • зберігати культурну спадщину Криму;
  • звертатись в міжнародні судові інстанції та вимагати компенсацію за всі збитки, які несе наша держава внаслідок російської агресії;
  • забезпечити умови для захисту та реалізації прав кримськотатарського народу як корінного народу України. 

«Це все – наш ключ до деокупації Криму, до практичної реалізації нашого бачення, що Крим – це Україна», – наголосив народний депутат.

Обговорюємо галузевий бриф Реанімаційний Пакет Реформ – РПР "Права людини й реінтеграція тимчасово окупованих територій"…

Опубліковано Alyona Lunova Пʼятниця, 5 червня 2020 р.

QHA media повідомляло, що представник фракції «Голос» Рустем Умєров ініціював звернення Верховної Ради до низки впливових міжнародних організацій із закликом визнати геноцидом депортацію кримських татар у 1944 році та долучатися 18 травня до вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Дивитись ще: