«Росія пропонувала талібам винагороду за вбивства американців в Афганістані» — The New York Times | QHA media
27 Червня 2020, 16:19

«Росія пропонувала талібам винагороду за вбивства американців в Афганістані» — The New York Times

Закрити
Американські військові в Афганістані

Російський підрозділ військової розвідки таємно пропонував винагороду пов’язаним з Талібаном бойовикам за вбивство коаліційних сил в Афганістані. До таких висновків прийшли в американській розвідці, передає The New York Times.

В США дійшли висновку, що російський підрозділ, пов’язаний із замахами на вбивство та іншими таємними дестабілізуючими операціями в Європі, таємно пропонував винагороду талібам за успішні атаки в минулому році. Інформація про причетність Росії до вбивства американських військовослужбовців отримана зокрема з допитів афганських бойовиків.

Зазначається, що з цими висновками американської розвідки ознайомлені президент США Дональд Трамп та Рада нацбезпеки Білого дому.

Чиновники розробили декілька можливих варіантів, від дипломатичної скарги до Москви до посилення санкцій та іншими можливими реакціями, проте Білий дім ще не дозволив жодного кроку, — пише NYT.

За словами прессекретаря президента Росії Дмитра Пєскова, в Кремлі не знають про ці обвинувачення. «Якщо хтось їх пред’явить, ми відповімо», — заявив він.

Як повідомляли «Кримські новини», 23 лютого Трамп заявив, що готовий підписати мирну угоду з талібами в Афганістані за умови, що буде дотримана домовленість про тимчасове перемир’я .

Дивитись ще: