«Росія продовжує застосовувати тортури у Криму» — ООН

Новини України та світу
Хельга Полтавка
02 Червня 2021, 14:48
Хельга Полтавка
02 Червня 2021, 14:48

У Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) заявили, що їм продовжують надходити повідомлення про катування затриманих в окупованому Криму, зокрема журналіста «Радіо Свободи» Владислава Єсипенка.

Про це повідомляється в оновленому огляді ММПЛУ.

ММПЛУ отримала інформацію, що співробітники ФСБ катували Владислава Єсипенка електричним струмом, били й піддавали сексуальному насильству як методу тортур у підвалі невстановленої будівлі, щоб примусити зізнатися у співпраці з українськими спецслужбами, — йдеться в документі.

Повідомляється, що для публічної трансляції зізнання, до якого Єсипенка примусили тортурами, співробітники ФСБ запросили знімальну групу російського державного телебачення, яка записала зізнання на камеру.

Окрім того, ФСБ відмовляла потерпілому в доступі до приватних адвокатів протягом 28 днів після затримання.

Як повідомляли «Кримські новини», в Криму зафіксовано 4950 порушень основних прав людини за 2017-2020 роки.

Нагадаємо, раніше підконтрольний Росії «Київський районний суд» у тимчасово окупованому Сімферополі залишив за ґратами журналіста «Радіо Свободи» Єсипенка до 11 липня 2021 року. Сам Єсипенко розповів адвокатам, що почуває себе добре — «наскільки можна добре себе почувати в умовах тортур».

Силовики ФСБ заявили, що нібито Єсипенко зізнався у зборі інформації «про місця масового перебування людей та життєзабезпечення», робив фото і відео для Служби зовнішньої розвідки України, а «завдання йому на це видав полковник з прізвищем Кравчук».

Сполучені Штати Америки публічно засудили незаконне позбавлення волі окупантами співробітника «Радіо Свободи». Відповідну заяву опублікувало американське посольство у Києві.