«Росія поширює дезінформацію щодо західних вакцин для пропагування «Спутнік V» — ЄС

Новини України та світу
Хельга Полтавка
29 Квітня 2021, 13:38
речовина «Спутнік V» («Гам-Ковід-Вак»)
Хельга Полтавка
29 Квітня 2021, 13:38

Росія проводить узгоджену медіакампанію з метою пропагування своєї сумнівної речовини від коронавірусу і дискредитації конкурентів.

Про це йдеться в огляді сайту Euvsdisinfo, який веде оперативна група зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби ЄС. Сайт займається спростуванням кремлівської пропаганди.

Починаючи з січня, Росія активізувала свої зусилля щодо пропагування вакцини «Спутнік V» із залученням влади та ЗМІ — одночасно поширюючи дезінформацію, щоб звинуватити Захід та ЄС у саботажі російської вакцини, — йдеться в огляді.

У звіті обговорюється дезінформація щодо вакцин під час пандемії, а також згадуються китайські Sinovac та Sinopharm, але особлива увага приділяється російському препарату.

Наприклад, експерти ЄС зазначають, що акаунт «Спутнік V» у Twitter публічно виступив проти регулятора ЄС, звинувативши його у необ'єктивності.

Сіючи недовіру до Європейського агентства з лікарських засобів, прокремлівські суб'єкти дезінформації мають на меті підірвати та роздробити загальноєвропейський підхід до забезпечення поставок вакцин, — йдеться в огляді.

Російські операції впливу націлені також на певні країни: Грузії дорікають за те, що вона обрала вакцини за схемою COVAX замість «Спутнік V», а Україну звинувачують у «геноциді», оскільки вона не придбала вакцину для свого населення, тоді як Білорусь хвалять за співпрацю.

Нагадаємо, 8 грудня 2020 року в тимчасово окупований Росією Крим завезли 500 доз «Спутнік V».

Варто зазначити, що ефективність і безпечність російської вакцини «Спутнік V» й досі не доведена — вона не пройшла третю стадію випробувань. Після її застосування були випадки захворювань та побічні дії.