Росія планує 101-й «гуманітарний конвой» до ОРДЛО — Україна надіслала ноту протесту | QHA media
01 Серпня 2020, 13:26

Росія планує 101-й «гуманітарний конвой» до ОРДЛО — Україна надіслала ноту протесту

Закрити

Україна надіслала ноту протесту щодо 97-ого «гуманітарного конвою», відправленого напередодні Росію до окупованих територій Донецької та Луганської областей. Як повідомило міністерство закордонних справ України, РФ планує ще чотири «гумконвої» до кінця року.

Зазначається, що при цьому Росія вкотре порушує норми міжнародного права, чинних двосторонніх угод, законодавство України та раніше погоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів.

У відомстві нагадали, що легальні гуманітарні вантажі, серед іншого, мають оформлюватися через прикордонні та митні служби України, а також супроводжуватися представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста.

У цьому зв’язку, МЗС України надіслало ноту протесту з вимогою до Росії припинити вчинення міжнародно-протиправних діянь проти суверенітету нашої держави, — йдеться у повідомленні.

Також МЗС України вимагає від Росії неухильно дотримуватися міжнародного права під час організації так званих «гуманітарних конвоїв», запланованих на 27 серпня, 29 жовтня, 26 листопада та 17 грудня 2020 року.

Як повідомляли «Кримські новини», Росія вирішила відправити 30 липня на підконтрольну терористам «ДНР» територію «гуманітарний конвой» від МНС РФ. Це перший «гумконвой» від Росії для ОРДЛО від початку пандемії COVID-19.

Зазначимо, російські куратори «ДНР» неодноразово заявляли, що Росія допомагає їм у боротьбі з COVID-19. Як саме відбувається доставка тестів, засобів захисту і ліків, не пояснювалося. Також не розкривалися обсяги допомоги.

Дивитись ще: