Росія підтвердила дату зустрічі «нормандської четвірки». Тим часом Пристайко розповів, чого очікувати від саміту 9 грудня у Парижі | QHA media
18 Листопада 2019, 13:21

Росія підтвердила дату зустрічі «нормандської четвірки». Тим часом Пристайко розповів, чого очікувати від саміту 9 грудня у Парижі

Закрити

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков підтвердив, що зустріч лідерів країн «нормандської четвірки» запланована на 9 грудня у Парижі, передає ТАСС.

Щодо «нормандської четвірки» я не буду висловлювати якісь очікування: це дуже серйозна зустріч, довгоочікувана. Давайте не будемо ні завищувати очікування, щоб потім не розчаровуватися, ні занижувати, сподіваючись, що все ж таки підготовка матиме свої результати, — сказав Пєсков.

У свою чергу голова МЗС України Вадим Пристайко, розповів в інтерв’ю РБК-Украина, що вже підготовлено коротке комюніке саміту в Нормандському форматі.

Міністр висловив надію на прорив від зустрічі у Парижі, але закликав «контролювати очікування і не ставити занадто амбітні завдання».

Це обережний підхід, який зафіксований у короткому комюніке. Ми цей документ виписали, усі чотири сторони на нього погодилися, це робочий документ, який зовнішньополітичні радники голів держав пропонують своїм лідерам, — зазначив голова МЗС.

Дипломат повідомив, що Україна готова оперативно підготувати і новий документ у разі прориву на перемовинах, наприклад, якщо усі чотири лідера прийдуть до того, що треба закінчувати з війною.

Пристайко також дорікнув Тристоронній контактній групі, яка засідає у Мінську, у бездіяльності за останні три роки.

Він пообіцяв, що усім чотирьом підгрупам ТКГ (з безпеки, політичної, економічної і гуманітарної — прим. ред.) дадуть напрямки, за якими вони у певний розумний період роботи мають показати результат.

Як писало QHA media, 9 грудня у Парижі відбудеться саміт лідерів Нормандського формату. Як заявили французькі ЗМІ, мета саміту — відкрити нову послідовність виконання Мінських угод.

У жовтні помічник президента Росії Володимира Путіна з міжнародних справ Юрій Ушаков скаржився на те, що немає помітних зрушень у підготовці саміту «нормандської четвірки».

Початок «нормандського формату» було покладено на зустрічі голів Німеччини, Франції, Росії та України 6 червня 2014 року в Шато-де-Бенувіль у Нормандії (Франція) під час святкування 70-ї річниці висадки союзників у 1944 році.

Дивитись ще: