Росія переписує історію, Гонконг може зберегти принцип «одна країна, дві системи», два острови Індонезії зникли. Дайджест світових медіа | QHA media
Огляд

Росія переписує історію, Гонконг може зберегти принцип «одна країна, дві системи», два острови Індонезії зникли. Дайджест світових медіа

16 Січня 2020, 18:47
Закрити
Марина ПищулинаQHA media

Росія намагається переписати історію Другої світової


Латвійський парламент прийняв резолюцію, яка стосується заяв російської влади щодо Другої світової війни, повідомив міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевичс. Документ підкреслює неприпустимість спроб з боку російських політиків викривити факти історії задля виправдання дій Радянського Союзу. Таке рішення латвійського уряду було мотивовано заявами президента Росії Володимира Путіна, який нещодавно розкритикував резолюцію Європарламенту щодо підписання пакту Молотова-Ріббентропа в 1939 році. У свою чергу, президент Литви Гітанас Науседа також підкреслив, що Росія намагається докласти зусиль, щоб переписати історію.

Фото: EPA/YURI KOCHETKOV

Парламент Латвії тільки що схвалив резолюцію, яка відкидає і засуджує спроби Росії переписати і обілити історію початку Другої світової війни, пакт Молотова-Ріббентропа і кримінальну сталінську зовнішню політику, – Едгар Ринкевичс написав сьогодні у Twitter.

Але не лише Латвія зіткнулася з подібним. Наприкінці грудня 2019 року прем’єр Польщі Матеуш Моравецький оприлюднив рішучу відповідь президентові Росії, який звинувачував Польщу у частковій відповідальності за початок війни, пише The Guatdian. У своїй промові про історію Другої світової Путін назвав посла Польщі в нацистській Німеччині «мерзотником та антисемітською свинею». Моравецький відзначив, що Путін бавиться з історією, щоб відвернути увагу від інших питань, а польський МЗС заявив, що слова російського лідера нагадують «пропаганду часів сталінського тоталітаризму».

 «Одна країна, дві системи» може зберегтися в Гонконзі надовго


Фото: REUTERS

Принцип «одна країна, дві системи», який надає Гонконгу деяких свобід у порівнянні з материковим Китаєм, може продовжитися після закінчення терміну дії у 2047 року, якщо молодь міста не знищить його через «тимчасові непорозуміння», заявила голова адміністрації Гонконгу Керрі Лам, повідомляє Reuters. Комуністичний Пекін продовжує заперечувати своє втручання у принципи управління містом, а сама Лам відкидає звинувачення в жорстокості поліції під час масових протестів, і закликає самих учасників протестів не порушувати цей принцип.

Сценарій, про який вони сьогодні хвилюються, може бути ініційований їх власною рукою, – сказала Лам.


Масові протести в Гонконзі почалися через проект закону, що дозволяє Комуністичній партії судити мешканців міста, незважаючи на окрему судову систему, гарантовану принципом «одна країна, дві системи». Згодом хвилювання набрали обертів і перетворилися на масштабний демократичний рух. Протести у Гонконзі підтримують 59% жителів міста, згідно з опитуванням, проведеним для Reuters Інститутом досліджень громадської думки Гонконгу в грудні. Проте лише 17% висловились за домагання незалежності від Китаю.

В Індонезії два острови пішли під воду через глобальне потепління


Два невеликі острови у Південній Суматрі зникли в результаті підвищення рівня моря, обумовленого глобальним потеплінням, і ще чотири острови знаходяться під загрозою зникнення, повідомляє Straits Times із посиланням на Індонезійський форум з навколишнього середовища Walhi. Острови Бетет та Гундул занурилися у воду і зараз знаходяться на 1 м та 3 м нижче рівня моря відповідно. Затоплені острови були незаселеними, але острів Бетет був частиною національного парку Бербак-Сембіланг.

Інші чотири острови, що можуть опинитися під водою ближчим часом, – це Бурунг, що знаходиться зараз на рівні моря, Калонг та Сала Нама, які перебувають на двох метрах над рівнем моря, а також Крамат, що зараз розташований на трьох метрах над рівнем моря. Повідомляється, що загалом в провінції – 23 острови, й деякі з них заселені людьми, у тому числі Сала Нама.

Фото: Орест Білоус 

Дивитись ще: