Росія оформила ювілейний незаконний «гумконвой» на Донбас

Новини
Ірина Требунських
26 Листопада 2020, 14:19
Ірина Требунських
26 Листопада 2020, 14:19
Фото: ДПС

Сьогодні, 26 листопада, з боку Росії на тимчасово окуповані території Донецької області виїхали вантажівки так званого «гуманітарного конвою». Про це повідомляє Держприкордонслужба.

Зазначається, що це вже всоте держава-агресор незаконно направляє вантажівки на окуповані українські території, називаючи це «гумконвоєм».

З 5:30 до 6:35 через російські пункти пропуску «Донецьк» і «Матвєєв Курган» на в’їзд в Україну прослідувало дві колони так званого «гумконвою» у складі 14 автомобілів, — йдеться у повідомленні.

РФ заявляє, що у заповнених на 40-50% вантажівках перевозили нібито медичне обладнання та ліки.

Українські прикордонники інформують, що й цього разу переміщення «гумконвою» відбулося з грубим порушенням норм міжнародного та українського законодавств і погоджених з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста модальностей.

Українська міжвідомча група здійснювала візуальне спостереження, без можливості виконання контрольних функцій.

Зазначимо, російські куратори «ДНР» неодноразово заявляли, що Росія «допомагає їм у боротьбі з COVID-19». Як саме відбувається доставка тестів, засобів захисту і ліків, не пояснювалося. Також не розкривалися обсяги допомоги.

Як повідомляли «Кримські новини», Росія вирішила відправити 30 липня на підконтрольну терористам «ДНР» територію «гуманітарний конвой» від МНС РФ. Це був перший «гумконвой» від Росії для ОРДЛО від початку пандемії COVID-19. Україна надіслала ноту протесту щодо цього 97-го «гуманітарного конвою».