«Росія наповнює міф про «ісламський екстремізм», так вона лякає наших громадян у Криму» — Джеппар

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
23 Червня 2020, 11:25
Ігор ЗайцевQHA
23 Червня 2020, 11:25

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппар звертає увагу на продовження політики Росії щодо залякування жителів анексованого Криму.

Про це Джеппар повідомила на своїй сторінці у Facebook після російського судового засідання з розгляду апеляційної скарги на вирок фігурантам ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».

Росія з 2014 року цілеспрямовано шукає «терористів» у Криму і... знаходить. Так вона наповнює міф про «ісламський екстремізм» і героїчну боротьбу з ним. Так Росія лякає наших громадян у Криму. 22 червня нам знову продемонстрували режисерсько-постановочні здібності на судилищі з апеляції судових вироків: Мусліму Алієву — 19 років колонії суворого режиму; Енверу Бекірову — 18 років; Вадиму Сіруку та правозахиснику Емір-Усеїну Куку — 12 років; Рефату Алімову — 8 років, Арсену Джеппарову — 7 років, — написала вона.

Також Джеппар закликала приєднатися до акції з написання листів головному військовому прокурору РФ.

#вірність_собі_не_злочин 76 років на 7 громадян України - такі вироки дає російська "феміда" за релігійні погляди...

Опубліковано Emine Dzheppar Понеділок, 22 червня 2020 р.

Нагадаємо, Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані у лютому-квітні 2016 року в окупованій Ялті. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд Росії у Ростові-на-Дону засудив Куку до 12 років суворого режиму. Стільки ж отримав Сірук, а Алієву присудили 19 років, Бекірову — 18 років, Алімову — вісім років і Джеппарову — сім років.