«Росія намагається дискредитувати «Кримську платформу» — Кулеба

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Лютого 2021, 18:21
Дмитро Кулеба
Ірина Требунських
22 Лютого 2021, 18:21

Росія вже зараз намагається дискредитувати ініціативу створення міжнародного майданчика з деокупації українського півострова «Кримська платформа». Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає «Прямий».

Він зазначив, що держава-агресор вже зараз намагається зірвати майбутні міжнародні зустрічі з питань деокупації Криму і поставила перед собою дві основні задачі. «Перша – дискредитувати «Кримську платформу» на старті як таку. І друге – зірвати участь світових лідерів в її інавгураційному саміті, який відбудеться у серпні», — озвучив він.

За словами міністра, в Росії поставлені відповідним органам ці конкретні задачі.

Те, як в Росії нервово і як системно почали на це реагувати, є додатковим доказом, що вони бояться і що вони розуміють ті загрози, які ми несемо їм зі створенням «Кримської платформи», — пояснив Кулеба.

Також в планах України — створити координаційний механізм, який відстежуватиме прогалини в санкційному тиску на Росію за незаконну окупацію Криму.

«Кримські новини» повідомляли, що Денис Шмигаль запросив генсека НАТО на саміт «Кримської платформи».

Нагадаємо, на міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа». Попередні згоди на участь у «Кримській платформі» вже оголосили представники Туреччини, Естонії, Словаччини, Великобританії, Словенії, США, Польщі.

Зазначимо, ЄС і Північна Америка також заявили про готовність взяти участь в діяльності міжнародного майданчика щодо деокупації українського півострова «Кримська платформа».