Росія формує «трубопроводний батальйон» для експлуатації водогону в окупованому Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
10 Серпня 2020, 18:17
Ірина Требунських
10 Серпня 2020, 18:17
Фото: ТАСС

В тимчасово окупованому Криму Міноборони Росії планує сформувати батальйон для охорони водопроводу, який російські військові провели з Тайганського до Сімферопольського водосховища начебто «для потреб населення».

Про це заявив заступник міністра оборони РФ Дмитро Булгаков, передає видання ТАСС. За його словами, перекачування води буде проводитися за необхідності, допоки не з’явиться стаціонарний водогін.

Формується зведений експлуатаційний батальйон у 180 осіб, який буде займатися експлуатацією цього трубопроводу. Батальйон розподілять на три гарнізони для несення служби на трубопроводі, — сказав Булгаков.

Російське державне інформагентство також зазначило, що «трубопроводні батальйони проклали 15 ліній трубопроводів протяжністю по 60 кілометрів кожна».

У свою чергу «глава» Криму Сергій Аксьонов заявив, що при цьому населені пункти, джерелом води для яких є Тайганське водосховище, начебто «ніяк не постраждають» від викачування. У коментарях до його публікації мешканці окупованого Росією Криму висміяли пафос нагородження російських військових «трубопроводного батальйону», які по факту побудували водовід для своїх потреб.

Також кримчани нагадали подібну ситуацію, коли російські військові перекачали залишки води з Балановського водосховища до своєї частини в окупованому Перевальному. «Приблизно це ж чекає і Тайганське! Коли в ньому впаде рівень води, як його поповнювати будете?» — запитує один з коментаторів.

Інший кримчанин повідомив, що в селі Строгонівка окупованого Сімферопольського району російські військові, прокладаючи водопровід, затопили вулиці і перегородили трубами проїзд. «Позорище, перегородили трубами під'їзди до будинків, затопили все, зате рапортують. Приїдьте в село Строгонівка, подивіться, як труби покидали на вулиці, машини проїхати не можуть», — написав він.

Як повідомляли «Кримські новини», 11 липня до окупованого Сімферополя прибули перші підрозділи матеріально-технічного забезпечення Південного і Західного військових округів РФ та ешелони з необхідним обладнанням і матеріалами для прокладки понад 60 кілометрів водопроводу між Тайганським і Сімферопольським водосховищами. До виконання завдань залучені понад 300 військовослужбовців і понад 140 одиниць різної техніки.

Наприкінці липня 2020 року в анексованому Росією Криму в селі Строгонівка прорвало водопровід Міноборони РФ.