Росія активно дезорієнтує GPS-навігацію у Чорному морі та в Криму — висновок експертів | QHA media
23 Квітня 2019, 11:30

Росія активно дезорієнтує GPS-навігацію у Чорному морі та в Криму — висновок експертів

Закрити

Влада Росії з 2016 року 10 тисяч разів дезорієнтувала GPS-навігацію у Чорному морі та в анексованому Криму.

Це виявили американські експерти, передає «Голос Америки».

Причиною для розслідування дезорієнтації GPS-навігації Росією стали дані американського капітана торгового судна у Чорному морі, який сфотографував екран комп’ютера і радара з некоректними даними про його місцезнаходження.

Фактично судно перебувало у водах Чорного моря, а за даними навігації — в аеропорту.

Після отримання задокументованих даних про дезорієнтацію навігації експерти почали розслідування. Тоді з’ясувалося, що подібні проблеми виникали і у 20 інших кораблів під час перебування у водах Чорного моря у 2017 році.

Після проведення масштабного дослідження було виявлено, що Росія займалася дезорієнтацією навігації не тільки в Криму і Чорному морі, але й у Тихому океані, а також у Санкт-Петербурзі й Москві.

Найчастіше випадки дезорієнтації траплялися поблизу важливих державних об’єктів і установ.

Згідно з даними дослідження, до дезорієнтації GPS-навігації найбільш вразливими є США і країни Західної Європи. Найменший вплив дезорієнтація навігації носить для Китаю, Саудівської Аравії та Кореї, оскільки вони користуються іншими системами.

Експерти також відзначили, що дезорієнтація GPS-навігації небезпечна, оскільки може призвести до аварій зі смертельними випадками.

QHA media писало, що в Росії Google відкриває локальну версію карти, на якій Крим вказано російською територією, а на картах для українців — українською. У Google пояснили, що в країнах, де існують локальні версії карт (як в Росії), компанія керується місцевим законодавством під час відображення назв і меж.

Дивитись ще: