Російським маріонеткам Аксьонову і Константинову оголосили нову підозру

Новини України та світу
Хельга Полтавка
24 Лютого 2021, 19:31
Хельга Полтавка
24 Лютого 2021, 19:31

Прокуратура АР Крим повідомила російським «керівникам» Криму Сергію Аксьонову і Володимиру Константинову про підозри в порушенні законів та звичаїв війни.

Про це повідомив керівник прокуратури АРК Ігор Поночовний, інформує пресслужба відомства.

Окупаційним «голові Ради міністрів Республіки Крим» та «голові Державної Ради Республіки Крим» повідомлено про підозру у вчиненні широкомасштабного та систематичного привласнення публічного майна, що знаходиться на території окупованого півострова за частиною 1 статті 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років, — наголошується у дописі.

Зокрема йдеться про передачу у федеральну або «республіканську» власність майна державного концерну «Масандра», міжнародного дитячого центру «Артек», і державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз».

Враховуючи те, що основна мета діяльності органів прокуратури — встановити винних у вчиненні злочину та забезпечити виконання принципу невідворотності покарання, ми поєднуємо як національний, так і міжнародний кримінально-правові механізми, у тому числі, звернення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, перше повідомлення до МКС стосувалося саме широкомасштабного знищення і привласнення майна, не виправданого військовою необхідністю. У ньому йшлося також про всі зафіксовані факти так званої «націоналізації» державного майна України окупаційною адміністрацією Російської Федерації в Криму.

Константинова і Аксьонова звинувачують у державній зраді серед осіб, які впродовж лютого-березня 2014 року, перебуваючи на території Криму, створили злочинну організацію з метою насильницького повалення конституційного ладу та зміни меж території України всупереч установленого порядку, а також брали участь у ній, — йдеться у повідомленні.

У 2020 році було направлено ще одне інформаційне повідомлення, у якому зафіксовані факти захоплення приватного майна 3952 громадян України, право власності яких було порушено.

Як повідомляли «Кримські новини», за рік прокуратура АР Крим оголосила 21 підозру.