Російський суд оштрафував росіянина за нецензурний пост про Путіна. Це перший випадок застосування закону про неповагу до влади | QHA media
24 Квітня 2019, 12:11

Російський суд оштрафував росіянина за нецензурний пост про Путіна. Це перший випадок застосування закону про неповагу до влади

Закрити

Чудовський районний суд Новгородської області Росії оштрафував на 30 тис. руб. росіянина Юрія Картижева за нецензурний пост у соцмережі «ВКонтакте» про президента РФ Володимира Путіна.

Картижева визнали винним за статтею російського КоАП (кодекс адміністративного правопорушення — ред.) — «неповага до влади», повідомляє «Медуза».

Як заявив суддя Ігор Іванов, 31 березня 2019 року о 18:45 Картижев розмістив «ВКонтакте» текст «Путін — казковий (нецензурне слово)» і графічне зображення президента Росії.

На думку голови міжнародної правозахисної групи «Агора» Павла Чикова, справа Картижева може бути першим випадком застосування закону про неповагу до влади.

За словами правозахисника, сума штрафу передбачає від 30 до 100 тис. руб.

Проекти законів про покарання за «фейкові» новини і неповагу до влади ухвалені російською Держдумою 7 березня. Пізніше їх схвалила Рада Федерації РФ і підписав президент Путін 18 березня. Законодавчі новації набули чинності 29 березня — за два дні до посту новгородця Картижева.

У січні в Криму було припинено справу проти кримської татарки Еліни Мамедової, яка звинувачувалася в екстремізмі за репости у соцмережі «ВКонтакте». Мамедова написала пост про російську анексію українського півострова.

1 березня 2018 року «суд» в Криму засудив кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова до 2 років умовного позбавлення волі за коментар у соцмережі зі словами: «… Крим був, є і буде Україною».

Дивитись ще: