Російський сервіс нерухомості порівняв доходи містян з цінами на оренду. Виявилося, що вартість «двушки» у Сімферополі вища, ніж середня зарплата | QHA media
Цифри

Російський сервіс нерухомості порівняв доходи містян з цінами на оренду. Виявилося, що вартість «двушки» у Сімферополі вища, ніж середня зарплата

12 Лютого 2019, 13:11
Закрити

Сімферополь очолив рейтинг міст за рівнем середніх зарплат і середніх ставок на оренду однокімнатної квартири, який склав онлайн-сервіс Domofond.ru. Він порівняв кримську столицю з містами сусідньої Росії.

У Сімферополі дохід від здачі однокімнатної квартири покриває 79% середньої зарплати, а двокімнатної — взагалі 103%, повідомляє ForPost.

У свою чергу в Севастополі, який посів у рейтингу друге місце, вартість оренди «двушки» складає 94% середньої зарплати. А середня ціна оренди севастопольської «однушки» — 19,5 тис. руб. — це 69% середньої севастопольської зарплати, яка складає 28,4 тис. руб.

На 3-му місці — Сочі, з 62% і 98% відповідно. До першої десятки рейтингу Domofond.ru також потрапили Махачкала, Хімки, Грозний, Ростов-на-Дону, Хабаровськ, Новоросійськ і Владикавказ.

Москва опинилася в другій десятці рейтингу — 13-е місце. Яка б не була висока там вартість оренди житла, це усього лише 45% (у випадку однокімнатної квартири) і 64% (у випадку двокімнатної) середньої московської зарплати. Санкт-Петербург з 39% і 61% відповідно посів 27-е місце.

Замикає рейтинг Тюмень, де рента від однокімнатної квартири складе 23% від середнього заробітку в регіоні.

У Сімферополі середня вартість місячної оренди однокімнатної квартири становить 21 829 руб. (зростання 4,6%), двокімнатної — 31 221 руб. (зростання 1,6%), трикімнатної — 37 908 руб. (зростання 2,3%). За цими показниками кримська столиця поступається лише Москві, Санкт-Петербургу і Сочі.

Як писало QHA media, в Криму різко зросла вартість будівництва одного квадратного метра житлових будинків, що згодом приведе до здорожчання житла на первинному ринку.