Російський «Меморіал» визнав затриманих у березні кримських татар в'язнями сумління | QHA media

Російський «Меморіал» визнав затриманих у березні кримських татар в'язнями сумління

21 Травня 2019, 15:19
Закрити

Правозахисний центр «Меморіал» визнав кримських татар, затриманих 27-28 березня під час масових облав в анексованому Криму і Ростовській області Росії, політичними ув’язненими.

Про це йдеться у сьогоднішній заяві правозахисників.

«Меморіал» виступив з вимогою негайно звільнити їх і припинити кримінальне переслідування усіх 24-х кримських татар.

У заяві наголошується, що визнання їх в’язнями сумління грунтувалося на міжнародному Керівництві з визначення поняття «політичний в’язень».

В Крыму репрессии добрались до крымскотатарских активистов — участников мирного общественного сопротивления незаконным…

Опубліковано Правозащитный Центр "Мемориал" Вівторок, 21 травня 2019 р.

Правозахисники вважають безпідставним оголошення «Хізб ут-Тахрір» терористичною організацією і відзначають, що ні в одній з відомих їм кримінальних справ, у рамках яких за ґратами опинилися вже понад 250 мусульман, немає ознак не тільки тероризму, а й підготовки або хоча б обговорення терактів і застосування зброї.

Більше того, арешти в анексованому Криму «Меморіал» назвав репресіями «проти мирного громадського спротиву політичним репресіям Кремля в Криму».

Більшість заарештованих пов’язані з правозахисним рухом «Кримська солідарність», який підтримує жертв переслідувань. Досить ймовірно, що у цій ситуації зручне і вже звичне звинувачення в участі у «Хізб ут-Тахрір» стало лише приводом та інструментом придушення громадської солідарності й громадянської активності кримських татар.

У квітні «Меморіал» визнав військовополонених українських моряків політв’язнями. На думку російських правозахисників, міжнародне право не визнає законність окупації і анексії Росією Криму та пов’язані з цим претензії РФ на встановлення морського кордону по 12-мильній зоні від берегової лінії Криму, в яку зайшли українські військові судна 25 листопада 2018 року.

Дивитись ще: