Російську «вакцину» зібралися виготовляти у Китаї

Новини України та світу
Ірина Требунських
29 Березня 2021, 18:23
речовина «Спутнік V» («Гам-Ковід-Вак»)
Ірина Требунських
29 Березня 2021, 18:23

Речовину під назвою «Спутнік V», яку російська держава позиціонує як «вакцину від COVID-19», виготовлятимуть в Китаї. Про це йдеться на сайті Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ).

Міжнародна спільнота критикує «Спутнік V» («Гам-Ковід-Вак») через відсутність доказів його ефективності або хоча б безпечності, а також наукових публікацій щодо проведених випробувань. До того ж третю фазу випробувань так і не було проведено.

Водночас в Росії доказом безпечності речовини вважають те, що «вакцина розроблена на існуючій і добре випробуваній платформі».

Російський фонд прямих інвестицій і одна з біотехнологічних компаній Китаю, Shenzhen Yuanxing Gene-tech Co., Ltd., оголошують про угоду для виробництва понад 60 мільйонів доз «Спутнік V», — йдеться у повідомленні РФПІ.

Росіяни розраховують, що співпраця дозволить виготовити стільки доз речовини, яка не визнана жодною кваліфікаційною міжнародною комісією, що це дозволить ввести її понад 30 мільйонам осіб. «Початок комерційного виробництва заплановано на травень поточного року», — уточнюють в РФПІ.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що «експериментувати ми не маємо права на українцях», тому «Спутнік V» не використовуватимуть в країні. «Найкращий варіант переконання світу щодо якості своєї вакцини — це запровадження глобальної вакцинації свого населення», — сказав він.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прокоментувала, що чомусь Росія пропонує теоретично іншим країнам мільйони доз, але при цьому не досягла достатнього прогресу у вакцинації власного населення.

Водночас до тимчасово окупованого Криму продовжують завозити сумнівний «Спутнік V».

«Кримські новини» пояснювали нюанси щеплення в окупованому Криму і як бути кримчанам, а також небезпеку введення речовини «Спутнік V».