Російські військові запустили з необережності авіаційну ракету в Криму. Завдяки щасливому випадку її бойова частина не спрацювала і страшних наслідків вдалося уникнути | QHA media

Російські військові запустили з необережності авіаційну ракету в Криму. Завдяки щасливому випадку її бойова частина не спрацювала і страшних наслідків вдалося уникнути

19 Серпня 2019, 11:52
Закрити

Російські військові в Криму випадково запустили авіаційну ракету класу «повітря-поверхня», яка завдяки щасливому випадку не розірвалася.

Інцидент стався ще 1 жовтня 2017 року, однак стало відомо про це тільки зараз, коли Міноборони Росії вирішило стягнути з військових матеріальну компенсацію, передає «Коммерсант».

Несанкціонований запуск ракети відбувся на аеродромі у Саках. Страшних наслідків вдалося уникнути тільки тому, що ракета була активована безпосередньо в ангарі, а бойова частина (100 кг вибухової речовини) не спрацювала.

Близько 13:30, як випливає з матеріалів розслідування, військовослужбовці, діючи за принципом «сам зробив — сам себе проконтролював», не перевірили, як-то наказують регламенти робіт, справність чекових механізмів Х-29ТД.

У результаті пуску чотирьохметрова 700-кілограмова ракета пробила стіну ангара, знесла ворота, зруйнувала перевірочну спеціальну апаратуру і знищила ще одну ракету Х-29ТД.

Російських військових (Олексія Чебанова і Миколу Звєрєва) вже покарали тим, що обмежили просування по службі й утримали частину грошового забезпечення. Міноборони РФ, проте, хоче повної компенсації збитку, який оцінений у 45 млн руб. (еквівалент 17 млн грн).

26 червня під час навчальних тренувань з парашутних стрибків в анексованому Криму загинули двоє російських військовослужбовців-контрактників. Вони приземлилися на воду і не змогли своєчасно звільнитися від підвісної системи парашута.

Дивитись ще: