Російські військові повністю демонтують трубопровід для перекидання води у Сімферопольське водосховище

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Червня 2021, 13:41
Фото: ТАСС
Хельга Полтавка
15 Червня 2021, 13:41

Зведений загін військовослужбовців Південного військового округу і Чорноморського флоту Росії завершує демонтаж трубопроводу в Криму, який торік спорудили для перекидання води з Тайганського водосховища у Білогірському районі в Сімферопольське водосховище.

Про це повідомляє Міноборони РФ.

У згортанні трубопроводу задіяно понад 200 військовослужбовців РФ і близько 70 одиниць військової та спеціальної техніки.

Трубопровідна магістраль демонтована на 90 відсотків. Роботи зі згортання всіх ліній трубопроводу та лінійного обладнання планується завершити 20 червня, — йдеться у повідомленні.

У Криму окупанти запустили цей водогін 10 серпня 2020 року, який побудував «трубопровідний батальйон» росіян для перекачування запасів води з Тайганського водосховища Білогірського району на потреби водопостачання військових РФ у Сімферополі.

Заступник міністра оборони Російської Федерації Дмитро Булгаков повідомляв, що з цього трубопроводу за час його експлуатації «надійшло понад шість мільйонів тонн води».

Як повідомляли «Кримські новини», у грудні 2020 року російські військові залишили своє розташування біля річки Біюк-Карасу нижче греблі Тайганського водосховища, звідки вони качали воду до окупованого Сімферополя.

Нагадаємо, Росія регулярно звинувачує Київ у водній блокаді Криму. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що відновлення подачі дніпровської води в Крим каналом можливе тільки після його деокупації.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає на тому, що з урахуванням анексії Кримського півострова, «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам у Криму».