«Російські серіали є зброєю гібридної війни» — Ахтем Сеітаблаєв | QHA media
21 Липня 2020, 21:35

«Російські серіали є зброєю гібридної війни» — Ахтем Сеітаблаєв

Закрити

Засоби масової інформації, серіали, які містять в собі пряму чи опосередковану промоцію цінностей так званого «русского мира», «не світу Чехова і Тургенєва, а світу Путіна», де популяризують образ російських силовиків, є зброєю гібридної війни.

Про це в ефірі програми «Окупація без купюр. Webcast на «Кримських новинах» заявив відомий актор, режисер та директор «Кримського дому» Ахтем Сеітаблаєв.

За його словами, якщо людина з дитинства дивиться такий контент, вона формує своє уявлення про світ, відштовхуючись від цього, і приймає таку культуру як рідну та близьку до себе:

«Якщо протягом декількох років демонструвати глядачу непогано зроблений контент і таким чином промотувати їх цінності, їх мову, світогляд, тоді може наступити момент, коли ти, можливо, сам вимовиш: «Какая разница?».

Також кінематографіст вважає, що слід заборонити для показу на території України стрічки з акторами, котрі незаконно в’їжджали в окупований Крим.

«Стрічки, які відзняті до 1991 року, у яких знімались актори, що підтримують окупацію Криму, ці стрічки демонструються. Вся решта — заборона. Це питання національної безпеки», – сказав режисер фільмів «Хайтарма» та «Кіборги».

Сеітаблаєв розповів, що для телеканалу ICTV він зняв серіал «Доброволець» про непросте повернення людини з війни з «міцним акторським складом». За його словами, прем’єра серіалу може відбутися на День захисників України — 14 жовтня.

Разом з цим режисер відповів на критику нардепа від «Слуги народу» Олександра Дубінського щодо виділення Радою з держпідтримки кінематографії 25 млн грн на стрічку Олега Сенцова «Носоріг».

Він зазначив, що Сенцов як режисер пройшов всі етапи пітчингу (презентація кінокартини на конкурсі – прим.ред.), а якщо його критикує Дубинський — це ознака того, що колишній політв’язень і кінематографіст робить все правильно.

«По-перше, голос, принаймні, який я чув, з якоїсь калюжі або багнюки з прізвищем Дубинський, якщо я не помиляюсь, то це те, що вона (ця особа – прим. ред.) взагалі торкається будь-якої теми і каже про щось погане, це є ознакою того, що це — добре», – сказав в ефірі Сеітаблаєв.

«Сенцов зробив один набагато більше, ніж багато хто з них. Він потрапив до тюрми, де відстоював свою гідність і гідність України».

Водночас він зазначив, що для фільмування стрічки бюджет в обсязі 25 млн грн може бути цілком виправданим. Для прикладу, раніше режисер сам подавав заявку на фінансування державою зйомок власної картини на історичну тематику про Конотопську битву з бюджетом близько 60 млн грн.

Між іншим, фільм «Номери», який Сеітаблаєв зрежисерував разом із Сенцовим, представлять вперше під час Одеського міжнародного фестивалю, який має пройти з 25 вересня по 3 жовтня онлайн.

Нагадаємо, у лютому в Берліні відбулася прем’єра фільму «Номери» за однойменною п’єсою українського режисера та колишнього політв’язня Олега Сенцова. Фільм був включений в спеціальну програму 70-го Берлінського кінофестивалю.

Дивитись ще: