«Російські пропагандисти «мілітаризують» інформаційний простір» — міністр оборони Таран

Новини України та світу
Ірина Требунських
10 Квітня 2021, 18:59
Андрій Таран
Ірина Требунських
10 Квітня 2021, 18:59

Російські пропагандисти залякують мешканців тимчасово окупованих Росією українських територій, дезінформуючи про нібито агресивні наміри сил оборони України і підготовку до наступу. На цьому акцентував увагу міністр оборони України Андрій Таран сьогодні, 10 квітня.

Міністр уточнив, що справжніми цілями нарощування Росією військ поблизу кордону України та у тимчасово окупованому Криму є, ймовірно, тиск на Україну задля поступок у переговорному процесі. Також РФ таким чином намагається продемонструвати світу, що начебто готова до застосування збройної сили щодо України.

Стратегічною ж ціллю Кремля щодо України залишається зрив нашого євроатлантичного шляху розвитку та повернення під свій контроль.

«Мілітаризація» інформаційного простору, заяви про відновлення бойових дій та відео ешелонів військової техніки Росії у напряму районів поблизу державного кордону України мають посіяти паніку серед населення України, залякати світову спільноту, — сказав Таран.

Очільник Міноборони пояснив, що Україна налаштована на цивілізований, але безкомпромісний шлях повернення своїх тимчасово окупованих територій. Саме тому реакцією на «брязкання зброєю» зі сторони Росії має бути посилення санкцій, більш тісна співпраця в оперативному обміні розвідувальною інформацією, зокрема в районі Чорного моря, а також узгоджених дій українських дипломатів на всіх міжнародних платформах.

«РФ має розуміти, що будь-яка активізація агресії та ескалація безпекової ситуації матимуть чітку і потужну відповідь міжнародної спільноти. Найбільш переконливим та дієвим механізмом є прискорення виконання рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо нашого членства в Альянсі», — додав Таран.

Нагадаємо, останнім часом під виглядом підготовки до майбутніх військових навчань «Захід-2021» Росія стягує війська до кордону з Україною — у Брянську і Воронежську області РФ і до окупованого Криму.

Раніше оперативна група зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби Євросоюзу (EUvsDisinfo) опублікувала звіт фейків і маніпуляцій, які поширювали кремлівські ЗМІ за останній тиждень. Серед них — і про начебто «агресію зі сторони України».

«Кримські новини» публікували аналітичний матеріал щодо посилення військ Росією біля кордонів України.