Російські окупанти готують нові масштабні провокації щодо кримських татар — Чубаров | QHA media
16 Травня 2019, 11:27

Російські окупанти готують нові масштабні провокації щодо кримських татар — Чубаров

Закрити

Окупанти в анексованому Криму можуть готувати нові масштабні провокації щодо кримських татар.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

15 травня 2019 року вдень у Бахчисараї російські окупанти — дільничні поліцейські — відвідували будинки кримських татар і опитували їхніх мешканців, звіряючись з наявними у них списками, — повідомив він.

Також Чубаров повідомив, що дільнична 6-го мікрорайону Катерина Яхова зайшла в будинок Сафінар Джемілєвої — дружини лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. У момент приходу дільничної в будинку був дорослий син Ельдар. Представниця «влади» з’ясувала особисті дані Ельдара, звірила записані нею дані під особистий підпис опитаного.

«На питання, у чому причина її приходу до них в будинок і сенс процедури опитування, дільнична Катерина Яхова продемонструвала Ельдару якийсь список, в який були включені декілька десятків прізвищ, заявивши при цьому, що усі вони, включаючи Ельдара, підозрюються у причетності до терористичної діяльності», — зазначає голова Меджлісу.

Чубаров попросив кримськотатарських активістів, адвокатів і громадянських журналістів ретельно моніторити в Криму ситуацію напередодні та у день 18 травня — Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Раніше QHA media повідомляло, що 27 березня в Криму відбулася найбільша хвиля обшуків і затримань кримських татар, коли більше 20 осіб було заарештовано. Їх запідозрили у причетності до забороненої в Росії партії Хізб ут-Тахрір.

Дивитись ще: