Російські археологи знайшли в Криму унікальну вежу античного часу. Незаконні розкопки проводилися в давньому городищі Кульчук на Тарханкутському півострові | QHA media
21 Серпня 2019, 15:28

Російські археологи знайшли в Криму унікальну вежу античного часу. Незаконні розкопки проводилися в давньому городищі Кульчук на Тарханкутському півострові

Закрити

Учасники “Донузлавської археологічної експедиції” розкопали у Західному Криму на території городища Кульчук унікальну вежу, яка датується IV-III ст до н.е.

Про це повідомив “директор ФДБУ “Інститут археології Криму РАН” Вадим Майко, передає РИА Новости.

За його словами, вежа має круглі обриси і є «дуже цікавим фортифікаційним об’єктом».

Це приблизно друга половина четвертого — перша половина третього століть до нашої ери.

Городище Кульчук розташоване на південному березі Тарханкутського півострова і є одним з численних поселень північно-західного Криму античного часу.

Одна з назв місця “Джага-Кульчук”, або “Кульчук”, — тюркського походження і перекладається як “попелястий курган” або “попелястий пагорб”. Городище Кульчук вважається одним з найбільших на дальній хорі Херсонеської держави у північно-західному Криму (перша половина IV – II ст. до н.е.).

У середині II ст. до н.е. — I ст. н.е. на цьому місці розташовувалося укріплення Кримської Скіфії, а у VIII — X ст. н. е. тут було поселення Салтово-маяцької культури (представників Хазарського каганату).

Поселення розташовується на високому (до 11 м) приморському глиняному крутому обриві, обмеженому зі сходу і заходу двома глибокими балками. Південна половина пам’ятки знищена через природний розвиток берегу.

Як раніше повідомлялося, під час розкопок у Херсонесі московські та уральські археологи виявили одне з приміщень стародавнього храму.

Відзначимо, що проведення археологічних розкопок на окупованій території Криму є незаконним. За словами першого заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуфа Куркчі, Україна і Росія підписували відповідні міжнародні документи.

30 травня міністерство з питань тимчасово окупованих територій України заявило, що ініціює санкції у відношенні наукових установ, які проводять незаконні археологічні розкопки в окупованому Криму. До санкційного списку МінТОТ потрапили 28 наукових і музейних установ.

Дивитись ще: