Російська омбудсменка відмовилася повідомити місцезнаходження двох кримських татар | QHA media
Репресії
15 Лютого 2020, 14:07

Російська омбудсменка відмовилася повідомити місцезнаходження двох кримських татар

Закрити

У відповідь на звернення уповноваженої з прав людини Верховної Ради Людмили Денисової російська омбудсменка Тетяна Москалькова відмовилася повідомити місце перебування братів Теймура й Узеїра Абдуллаєвих.

Братів Абдуллаєвих, які є фігурантами у «справі Хізб ут-Тахрір», ще 10 лютого 2020 року вивезли з пенітенціарної установи на території Ростовської області в невідомому напрямку. Їхня мати Діляра Абдуллаєва звернулася до Денисової з проханням дізнатися місцезнаходження синів. Денисова направила відповідне звернення до Москалькової.

⚡️⚡️Місцеперебування незаконно утримуваних кримських татар Теймура Абдуллаєва та Узеіра Абдуллаєва, які раніше…

Опубліковано Людмилою Денісовою Четвер, 13 лютого 2020 р.

З приводу братів Абдуллаєвих повідомляю Вам, що вони спрямовані відбувати покарання за вироком суду в один з регіонів Російської Федерації, — відповіла Москалькова на свой сторінці у Facebook.

Російська омбудсменка додала, що після прибуття ув’язнені мають право повідомити родичам про місце свого перебування. «Згідно з наявною у мене інформацією, стан братів Абдуллаєвих задовільний і вони знаходяться в дорозі», — написала Москалькова.

QHA media повідомляло, що у бранців Кремля, фігурантів у «справі Хізб ут-Тахрір» Теймура та Узеіра Абдуллаєва проблеми зі здоров’ям. Теймур переніс в російському слідчому ізоляторі інсульт, а у його брата Узеіра проблеми з серцем і нирками.

Нагадаємо, Теймура Абдуллаєва визнали в російському суді нібито «організатором терористичної групи» («Хізб ут-Тахрір») та засудили до 16 років і 6 місяців позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму.

18 червня 2020 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону оголосив обвинувальний вирок кримським татарам — фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи». Тоді Узеіра Абдуллаєва засудили до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.