Результати онлайн-марафону Вікіпедії — понад пів тисячі статей кримськотатарською

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Липня 2021, 19:00
Ірина Требунських
19 Липня 2021, 19:00

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій 15 червня оголосило про старт марафону «Serbest Entsiklopediya: пишемо кримськотатарську Вікіпедію». Про результати марафону розповів заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Снавер Сейтхалілєв, передає «Суспільне».

Метою марафону було створення і покращення статей у Вікіпедії кримськотатарською. Для цього учасників закликали або писати статті самостійно кримськотатарською, або перекладати з української чи інших мов.

Для перекладу пропонували обрати або з 1000 статей, які є базовими в усіх мовних розділах Вікіпедії, або зі 100 статей, пов’язаних з Україною, Кримом, кримськотатарською культурою та традиціями, історичними персоналіями тощо.

Це важливо для створення потенціалу автоматичного перекладу. Якщо брати історію розвитку кримськотатарської Вікіпедії, то перший стрибок був у 2014 році у написання кількості статей, і зараз — це другий стрибок, — сказав Сейтхалілєв.

Заступник міністра додав, що для марафону кримськотатарської Вікіпедії вже написано понад 500 статей, а щонайменше десятеро найактивніших авторів і авторок отримають призи.

Одна з учасниць марафону Аліна Бондаренко, яка вивчає кримськотатарську вже п’ять років, підкреслила, що наразі бракує інтернет-ресурсів цією мовою. «Я обирала теми, які стосуються кримськотатарських тем та українських, тому що там були статті про важливих постатей для Криму, географічних об'єктів», — додала вона.

Наступний марафон має відбутися вже восени 2021 року. 

Нагадаємо, проєкт «Serbest Entsiklopediya: пишемо кримськотатарську Вікіпедію» провели у рамках реалізації Концепції розвитку кримськотатарської мови у співробітництві з громадською організацією «Вікімедіа Україна» та із залученням молодіжних кримськотатарських громадських організацій.

Як повідомляли «Кримські новини», 1 квітня на засіданні урядових комітетів була затверджена Концепція розвитку кримськотатарської мови. У документі до концепції зазначається, що збройна агресія Росії проти України, тимчасова окупація Криму спричинили погіршення стану кримськотатарської мови до рівня, яка за класифікацією ЮНЕСКО, знаходиться під загрозою зникнення.